Autosalon 39: SUV roku 26, podpultovky MPV, Dacia Jogger pro rodinku jako stvořený

Svět silných motorů, nablýskaných karoserií, testů, ale také zajímavých odhalení. Přesně takový je Autosalon, a je tedy dobře, že vám ani tentokrát neunikne. Řešit se za volantem, vedle volantu i pod kapotou bude ledacos. Na co se můžete těšit? Jaké novinky jsou nezbytné nejen ke všeobecnému rozhledu, ale také při rozhodování o koupi nového vozu? Tady jsou…

Elektrickým pohonem se osobní auta prý zabíjí, o těch nákladních ani nemluvě. Přitom většina redaktorů v elektronovinkách ani neseděla. Usedneme proto do nového SUV značky Škoda plánovaného na rok 2026. Žádný hluk ani smrad ze spálené nafty – Baterky by mohly být vítány taky u stavebního stroje. Uvidíme ale, kolik toho elektrický smykový nakladač Elise 900 uzvedne a zda mu brzo nedojde šťáva. 

Dá se v dnešní době sbalit někoho na auto? Třeba ano, když budete mít něco hodně rychlého, vzhledově atraktivního, co vám nabídne absolutní svobodu. Kia EV6 GT-LINE by tohle měla splňovat. Navíc se s ní dá udělat grilovačka a kino i někde daleko v romantické divočině…. 

Cenově dostupné rodinné automobily zastoupí Dacia Jogger. Jde o kombi a zároveň SUV i MPV. Má hodně velký kufr a jezdí na dvě paliva. Protože však Dacii v dlouhodobém testu redaktoři Autosalonu nijak nešetřili, všechny případné nedostatky brzy odhalíme!  

Zajímají vás novinky ze světa automobilismu? Sledujte Autosalon ve středu 28. září ve 20.15 na Prima COOL.

MPV velikosti XXL už se prakticky nenabízejí. Proto je o ně v bazarech extrémní zájem. A to také u různých podvodníků. Při výběru druhé generace Seatu Alhambra tak musíte dávat extrémní pozor. Stačí ale sledovat další speciál věnovaný ojetinám a budete mít jasno. 

Jak to dopadne, když herci a vášnivému motorkáři Pavlu Liškovi dáme motodárek k padesátinám? Třeba tak, že nám ukáže, na jakých strojích za celý život jezdil a kam vyráží na motorce odpočívat. Nás ale hlavně bude zajímat, co řekne na moderní retro v podobě Jawy 300 CL.  

Foto: archiv Dacia.cz

 

You may also like...