Blíží se Sbírka potravin, Raben Logistics zajistí rozvoz

Logistická společnost Raben Logistics Czech bude již popáté jedním z hlavních partnerů Sbírky potravin. Bezplatně sveze trvanlivé potraviny a drogérii z vybraných prodejen do potravinových bank a neziskových organizací, které pomáhají zejména seniorům, matkám samoživitelkám, pěstounským rodinám, dětem z dětských domovů či postiženým, a to v regionech, kde se sbírka koná.

Potravinová sbírka má nový koncept. Nově se koná dvakrát ročně. K tradiční podzimní potravinové pomoci přibude letos poprvé i jarní sbírka, která se uskuteční v sobotu 18. května po celé České republice. Poprvé bude také možné darovat potraviny přes internet, v on-line obchodech iTesco.cz a Rohlik.cz. Sbírka přes internet potrvá od 10. do 24. května.

Jde především o zajištění kontinuity pomoci potravinovým bankám v průběhu celého roku, aby pomoc potřebným byla dlouhodobě efektivní. Proto celorepublikové sbírky budou každoročně dvě – jarní v květnu a podzimní v listopadu.

„Když nás Česká federace potravinových bank oslovila jako hlavního přepravního partnera, neváhali jsme. Máme s přepravou sbírky letité zkušenosti a díky pečlivé přípravě tras našich dispečerů a šikovnosti našich řidičů to vždy dopadlo na jedničku,“říká marketingová a PR manažerka Raben pro Českou republiku a Slovensko Martina Netuhová.

Minulý rok Raben Logistics Czech za jediný večer svezl přes 48 tun potravinových a drogistických darů z 54 prodejen v devíti krajích České republiky. Zapojilo se čtyřiadvacet řidičů, kteří ujeli téměř 4500 kilometrů, aby se pomoc dostala z prodejen do potravinových bank a neziskových organizací po celé České republice.

„Někteří řidiči se navíc zřekli výdělku. Mají malé děti a nedokážou si představit, že by jim neměli dát, co jíst. Myslíte si, že u nás se to stát nemůže. Ale není tomu tak. Podle kvalifikovaných odhadů žije v zemi na hranici chudoby nebo sociálního vyloučení téměř 1,5 milionu lidí. Jsem proto hrdá, že jsme se již popáté stali součástí projektu, který pomáhá potřebným a zároveň ho podporuje vedení i naši zaměstnanci,“ dodává Martina Netuhová.

Sbírka potravin je společným dnem solidarity a pomoci. Pomoci může každý tím nejjednodušším způsobem, darem trvanlivých potravin a drogerie. Potraviny bude možné darovat 18. května od 8 do 18 hodin v 337 prodejnách Albert, Billa, Kaufland, Lidl, Makro Cash & Carry, Penny Market a Tesco.

Organizátorem sbírky je Česká federace potravinových bank společně se Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR ve spolupráci s Armádou spásy, Charitou České republiky, NADĚJÍ a Slezskou diakonií. Partnerem sbírky je Asociace společenské odpovědnosti. Záštitu nad akcí převzali ministr zemědělství Miroslav Toman a Evropská federace potravinových bank.

You may also like...