Český průmysl zase jede – putovní výstava Czech Industry Photo

Český průmysl se opět rozjel formou putovní Czech Industry Photo výstavy. Ta byla k vidění pro veřejnost zdarma na veletrhu FOR ARCH v Hale 3 na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech, kde plnila funkci doprovodného kulturního programu. Na celkem dvaceti pěti velkoformátových uměleckých fotografiích si návštěvníci mohou prohlédnout například nejpokročilejší remodelační ortézu k léčbě deformity tvaru dětské lebky, planetový unašeč, detail oběžného kola parní turbíny, elektrickou lokomotivu Emil Zátopek a další snímky s poutavým příběhem.

Czech Industry Photo je putovní osvětová přehlídka uměleckých fotografií odhalující potenciál a skryté krásy českého průmyslu prostřednictvím TOP 25 velkoformátových snímků. „Fotovýstava je v České republice unikátním projektem, který prostřednictvím vizuální komunikace prezentuje inovace a perspektivu zaměstnání v rozmanitých odvětvích průmyslu. Zároveň zprostředkovává pohled na pracovní postupy, obory a profese ve výzkumu, vývoji, výrobě, v průmyslovém designu či transferu energií. Czech Industry Photo cílí nejen na děti, mládež a jejich rodiče, ale rovněž na příznivce umělecké fotografie a průmyslových inovací,“ říká o výstavě její zakladatelka Kateřina Škopková. Snímky pocházejí od proaktivních zaměstnavatelů – firem působící v České republice, které se rozhodly reprezentovat rozmanitá odvětví českého průmyslu a postoupily ve fotografické soutěži.

Nekomerční fotovýstava s názvem Czech Industry Photo je putovní přehlídkou reálných obrazů z výzkumu, vývoje, výroby, těžby, ICT, kreativních průmyslů a transferu energií. Tento první ročník /2019 – 2020/ osvětové výstavy má za cíl odhalit skryté krásy českého průmyslu a umožnit nahlédnout do rozmanitých odvětví především dětem, mládeži i jejich rodičům, kteří je ovlivňují při volbě budoucího studia.

Tato fotovýstava je v České republice unikátním projektem, který prostřednictvím vizuální komunikace prezentuje inovace a perspektivu zaměstnání v průmyslu. Zároveň zprostředkovává pohled na pracovní postupy, obory a profese ve výzkumu, vývoji, výrobě, v průmyslovém designu či transferu energií. Vystavované umělecké snímky jsou ve formátu A1.

Druhý ročník Czech Industry Photo odstartuje své putování v závěru letošního roku.

Organizátor


Organizátorem Czech Industry Photoje komunikační agentura PROMOLIGA®. Autorem loga je Petr Švec. Vítězné logo bylo vybráno z více než sto návrhů zpracovaných v designérské soutěži.  Pro putovní výstavu budou na podzim spuštěny webové stránky, kde mohou zájemci nalézt lokality, ve kterých si budou moci prohlédnout TOP25 uměleckých snímků z českého průmyslu.

Výběr fotografií

Výběr TOP25 firemních snímků pro putovní osvětovou přehlídku byl realizován fotografickou porotou v rámci národní iniciativy Czech Industry Challenge, kterou převážně tvoří vedení Asociace profesionálních fotografů ČR.

Průběh putování

V říjnu 2019 byl tento osvětový projekt oficiálně odstartován na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně jako doprovodný kulturní program. Poté bylo Czech Industry Photo prezentováno na pracovním veletrhu Job Challenge v Brně v listopadu 2019. Hned v novém roce na konci ledna 2020 byla fotovýstava úspěšně zahájena veřejnou tiskovou konferencí v nákupním centru OC Futurum v Ostravě. Od jara do srpna letošního roku se ve dvou případech Czech Industry Photo přehlídka bohužel neuskutečnila z důvodu Covid pandemie. Od září 2020 fotovýstava zase opět putuje a nyní se konečně přesunula do Prahy na PVO EXPO PRAHA na veletrh For ARCH. Další lokality putování Czech Industry Photo jsou nyní v jednání s ohledem na vývoj situace okolo Covid-19.

Zapojení průmyslových firem

V prvním ročníku národní iniciativy Czech Industry Challenge bylo v rámci vypsané fotografické soutěže vybráno TOP25 působivých fotografií s uměleckým přesahem od těchto průmyslových firem:  Preciosa –Lustry, Maxion Wheels Czech, Doosan Škoda Power, Wikov MGI, Unipetrol, RenderWaves, Krystaly Hradec Králové, Pražská Energetika, Gravelli, Celario – vinné sklepy, Moser, Škoda Transportation, LASVIT, Huisman Konstrukce, Denso Manufacturing Czech, E.ON Česká republika, FERRIT, Iveco Czech Republic, Invent Medical Group, DGS Druckguss Systeme, Houdek Group, Batist Medical, Mondi Bupak, Slévárny Třinec a CZ Loko.

You may also like...