Citroën ë-C4 X na e-Salonu v Letňanech

Na čtvrtém ročníku výstavy e-SALON na výstavišti PVA v Letňanech ve dnech 10. – 13. listopadu představí Importér C Automobil Import v předpremiéře novinku příštího roku: Citroën ë-C4 X.

Nový Citroën v sobě spojuje eleganci siluety fastbacku, výhody moderního SUV a nadčasový charakter prostorného čtyřdveřového vozu. Francouzská automobilka tak reaguje na zvyšující se poptávku po crossoverech, které tu a tam kombinují prvky sedanu, jindy hatchbacku či kombi, ovšem s vyvýšenou stavbou karoserie.

Automobil vyniká komfortem na palubě díky exkluzivnímu programu Citroën Advanced Comfort®, který zahrnuje sedadla Advanced Comfort a odpružení Citroën Advanced Comfort®. Díky němu je i velkorysý prostor pro kolena na zadních sedadlech a velký zavazadlový prostor o objemu až 510 litrů. Z dvaceti různých asistenčních systémů řidiče potěší například barevný head up displej, Highway driver assist a moderní infotainement. C4 X nabízí novou generaci palubních multimédií My Citroën Drive Plus. Ten přináší paket on-line služeb My Citroën a ovládání pomocí widgetů a systémem přirozeného rozpoznávaní hlasu ve 20 jazycích. Nechybí až osm profilů a 10″ HD displej + navigace TomTom s aktualizací map v reálném čase v měsíčních intervalech (zdarma na 3 roky)

Motorizace – klasická i elektrická

C4 X je na našem trhu dostupná s benzinovým motorem PureTech s šestistupňovou manuální převodovkou nebo osmistupňovou automatickou, a s dieselovým motorem. Chybět nyní nebude ani zcela elektrická verze vyráběná souběžně se spalovacími verzemi v závodě Citroënu ve španělském Villaverde.

Elektrická ë-C4 X bude brát energii z 50kWh bateriové soustavy, která v klasickém cyklu WLTP slibuje dojezd až 360 kilometrů.

Elektrický motor podává výkon 136 koní a velmi užitečný točivý moment 260 Nm od prakticky nulových otáček. Při zapnutí režimu Sport ëlektrická C4 X zrychlí z klidu na stovku za 9,7 sekundy a může pokračovat až na maximální rychlost 150 km/h. Příjemná je informace, že 80procentní kapacita baterií je při nabíjecím výkonu 100 kW otázkou pouhé půl hodiny.

Na našem trhu bude ë-C4 X dostupná v prvním čtvrtletí 2023.

Na stánku Citroën v Letňanech se představí i novinka letošního roku, vlajková loď značky, C5 X Plug-In Hybrid, letos modernizované SUV C5 Aircross Plug-In Hybrid, designový hatchback ë-C4, elektrická verze oblíbeného Berlinga a velkoprostorový ë-SpaceTourer.

Text a foto: Bohumil Brejžek

 

You may also like...