Clarinet Factory pokřtí své nové album Pipers v Paláci Akropolis

Aktuální dění nepředvídatelně míchá kartami na všech frontách, hudbu nevyjímaje. O to víc je na místě konzistence, posun dál i přes komplikované podmínky, píle a realizace chystaných plánů. To vše zdobilo Clarinet Factory už v minulosti, a nic se nemění ani teď! Jejich nové album Pipers (videoupotávka), ceněné mimo jiné pro překračování vlastních limitů a novátorskou práci se zvukem klarinetů rezonuje v tuzemsku i v zahraničí, kde mu nyní patří 6. příčka ve World Music Chart Europe. Čeští fanoušci se navíc již mohou začít těšit i na koncertní křest Pipers! Jeho termín byl stanoven na 9. prosince v pražském Paláci Akropolis a renomovaný ansámbl slibuje unikátní akci s účastí celé řady zajímavých hostů, které postupně odtajní.

„Když jsme zvažovali, kde Pipers pokřtíme, byla Akropole jedním z hlavních kandidátů. Máme ke klubu historicky vztah a pevné vazby. Před třemi lety jsme tam představili na naše předchozí album Meadows, teď nedávno, při jarním coronalockdownu  jsme tam odehráli i super vydařený streamovaný set v rámci Art Marathonu. Cítíme se tam prostě dobře a cítíme se dobře i v dramaturgii kapel, které tam hrají…,“ vysvětluje volbu Clarinet Factory kapelník souboru Jindřich Pavliš, jenž zároveň slibuje, že koncert bude i audiovizuálním zážitkem pod taktovkou průkopníka v oblasetch VJingu a videomappingu Jindřicha Trapla z X-Labu..

Z uvedeného je nasnadě, že pražský křest Pipers zdaleka nebude jen „obyčejným“ koncertem, ale oslavným večírkem se vším všudy, který si užijí jak ti na pódiu, tak fanoušci, jejichž  řady se dle Pavlišových slov díky albové novince stále rozrůstají.

„Mám pocit, že se nám fanouškovská obec trochu rozšířila, možná za to můžou texty Vojty Nýdla, které otevřou naši hudbu i lidem, kteří si na abstraktní instrumentalní hudbu nepotrpí. Na koncertech také díky looperům a elektronice, které fungují hlavně v nových skladbách z Pipers, máme bohatší zvuk; někdy zníme jako kapela s basou a rytmikou pěkně od podlahy, jindy jako klarinetový orchestr. To vše má emocionálně silnejší a pestřejší dopad na publikum. Lidé skvěle reagovali už na našich prvních letních koncertech v ruinách staré továrny v Jeseníku s působivými projekcemi, v novém komorním divadle v Humpolci nebo v synagoze v Českém Krumlově. Komorních a zasněných poloh, čerpajících z klasiky se ale rozhodně nevzdáváme. Jo, a občas se navíc zjeví také Milan Cimfe v dvojroli zvukaře i hudebníka, což je nesmírná zábava a pro publikum někdy šok…,“ komentuje to s úsměvem Pavliš.

Křest v Paláci Akropolis, na který seženete vstupenky v ceně 390,- + poplatky zde a naladit se na něj můžete například lyric videem k singlu What a Love,  ale samozřejmě není jedinou aktualitou v kalendářích a aktivitách členů Clarinet Factory. Ti se nově stali hrdými ambasadory klarinetů značky UEBEL a mimo jiné se v následujících týdnech a měsících představí na Slovensku, v Drážďanech či v Sines v Portugalsku. V příštím roce pak Clarinet Factory mimo jiné čeká účast na 33. ročníku Internationale Kulturbörse, který proběhne v druhé polovině ledna v německém Freiburgu.

Více aktualit a detailů k chystaným koncertům a dalšímu dění okolo Clarinet Factory sledujte na Facebooku a Instagramu souboru.

You may also like...