Cyklostezka na Rohanském ostrově byla rozšířena a dostala nový povrch

Stavba na cyklostezce A2 na Rohanském ostrově byla dokončena a je již v provozu. Během stavby byl položen nový asfaltový povrch, komunikace byla rozšířena na 4 metry a bylo doplněno veřejné osvětlení. “Jsem rád, že tuto opravenou bezmotorovou komunikaci se nám podařilo otevřít ještě před oteplením a začátkem hlavní sezóny. V dnešním, téměř již letním počasí, mohou cyklisté i pěší využít nový asfaltový povrch, který nahradil dřívější nekvalitní mlatový povrch, který byl po dešti velmi rozbahněný. Skvělou zprávou je, že cyklostezku se nám podařilo rozšířit na 4 metry, což je na ní velmi znát a výrazně to zvýšilo její kapacitu i komfort všech uživatelů,” uvedl Tomáš Slabihoudek, radní Prahy 8 pro dopravu (TOP 09 + STAN).

Jedná se o úsek mezi Libeňským mostem a osou ulice Šaldova, celkem nový asfalt pokryl asi 1,1 kilometru dlouhý úsek. “Na stavbě se neobjevily žádné zásadní komplikace, proto se ji podařilo realizovat v termínu o měsíc dříve oproti povolení. Už na konci dubna byl položen nový asfaltový povrch a dopravní značení, a hned na začátku května byla stavba uvedena do provozu,” uvedl předseda komise pro dopravu v Praze 8 Martin Jedlička (TOP 09 + STAN). Zároveň je i nové veřejné osvětlení. Akci připravila a realizovala MČ Praha 8.

Náměstek primátora Adam Scheinherr k tomu dodává: „Za poslední rok čím dál více Pražanů jezdí na kole a chodí pěšky. Potvrzují to i čísla ze sčítačů, kdy počet průjezdů cyklistů meziročně vzrost o 38 %. V Praze přibylo až 80 tisíc nováčků, kteří si poprvé zkusili městskou cyklistiku. Celkem 340 tisíc lidí se loni projelo na kole po Praze. Naštěstí jsme dostatek úsilí věnovali přípravě projektů, abychom dnes mohli začít sklízet ovoce v podobě nových stezek. Letos jich jen z rozpočtu hlavní města bude téměř za půl miliardy.“

Městská část Praha 8 v současnosti projektově připravuje rozšíření a asfaltový povrch i na zbývající části cyklostezky A2 na Rohanském ostrově v úseku Šaldova – Negrelliho viadukt, která na tuto stavbu naváže pravděpodobně příští rok. Připravuje se také obnova povrchu na A2 podél Kaizlových sadů a dostavba 1,1 kilometru dlouhého úseku cyklostezky podél Povltavské ulice.

You may also like...