Další díl Autosalonu předvede Mercedes bez výfuku, upozorní na bezpečnost a opomenutou akustiku

Zajímají vás (tentokrát nejen) novinky ze světa automobilismu? Sledujte Autosalon ve středu 9. prosince ve 20.15 na Prima COOL a v reprízách v sobotu 12. prosince v 8.25 na Primě nebo ten samý den ve 23.45 na CNN Prima NEWS.

Tento týden přiveze Autosalon, stejně jako v jiných týdnech, mnoho testů, vychytávek a inspirace. Pozor, posvítíme si na akustiku vozů, bezpečnostní prvky a jejich vývoj, ale také na to, jak ušetřit na provozních nákladech vozu. Což se hodí v době, kdy se každá kačka počítá…

Ale v detailu: Věděli jste, že bezpečnostní pásy byly zpočátku součástí mediální masáže, že nefungují a omezují bezpečnost? Dnes už jsou samozřejmostí výbavy stejně jako jízdní asistenty. Jsou ale moderní auta skutečně tak bezpečná, že umí sama zabrzdit a vyhnout se nehodě? Otestujeme na novém Volvu XC60.

Mercedes, co nemá výfuk, musí se dobíjet, a není zrovna levný, což nezní zrovna ideální. Výfuk jsme ale nakonec našli, stejně jako jsme se přesvědčili o jeho výborné dynamice. A že musím chvíli stát u „hypáče“ a nabíjet ho – za těch víc než 200 systémových koní to stojí.

Moderní auta jsou rychlá, bezpečná a mají plno palubní techniky. Na akustiku se ale nějak v rámci šetření hmotnosti zapomnělo. Takže je co upravovat. Předvedeme vám, jak výrazně ztišit auto, a to jak ve městě, tak na dálnici. Kolik je k tomu potřeba izolačního materiálu, uvidíte sami.

Ptáte se nás, jak ušetřit na provozních nákladech. Protože běžně jezdíte za 7 litrů, což je víc než 200 korun na 100 kilometrů. Přitom je možné se dostat i na méně než polovinu. Jak na to? S pohonem na CNG, jaký má například Škoda Scala. Má to ale i své nevýhody, jako je omezený dojezd.

Kdo chce vozit mraky bagáže, volí nejčastěji kombík. Výhodou je velký zavazadlový prostor, ale vypadá tak trochu – neambiciózně. Takže se hodí pro usedlejší řidiče, ne pro ty, kteří chtějí na svou káru balit spolujezdkyně. Dynamickou alternativou kombíků je tzv. shooting brake. Volkswagen právě vypustil novinkový Arteon Shooting Brake. Kolik toho uveze a kolik reálně žere s dvoulitrovým benzínem?

Takový bude další premiérový pořad Autosalon. Ultimativní testy, bez salónních rukaviček, prostě na krev a na dřeň a holou karoserii!

Nezapomeňte sledovat také web www.autosalon.tv, kde se objeví bonusy k materiálům z pořadu. Tedy to, co se do pořadu nevešlo, ale stojí za vidění. Bavte se s námi a nezapomeňte – i tentokrát to bude jízda!

You may also like...