Autosalon 37: Podlehněte tříkolce, auto britské královské rodiny a rodinné auto, které hodně zvládne

Zajímají vás novinky ze světa automobilismu? Sledujte Autosalon ve středu 14. září ve 20.15 na Prima COOLSvět silných motorů, nablýskaných karoserií, testů, ale také zajímavých odhalení. Přesně takový je Autosalon, a je tedy dobře, že vám ani tentokrát neunikne. Řešit se za volantem, vedle volantu i pod kapotou bude ledacos. Na co se můžete těšit? Jaké novinky jsou nezbytné nejen ke všeobecnému rozhledu, ale také při rozhodování o koupi nového vozu? Tady jsou…

Do ucpaného města je nejlepší motorka. Jenže z té se dá spadnout a větší stroje nejsou lehké na manipulaci. Nehledě na ne zrovna kolegiální chování řidičů aut. Ideální by tak měla být tříkolka s jízdními asistenty a zpátečkou. Do toho nejtěžšího provozu v Paříži proto vyrazíme s novinkou Piaggio MP3.

Zdálo by se, že pod tlakem médií na ochranu klimatu budou celebrity řídit malé elektromobily. Až na výjimky ale známí sportovci, filmové hvězdy a politici upřednostňují velké limuzíny. A kdo se chce odlišit, jezdí, jako britská královská rodina, v Range Roveru. Nestala se tak z nezdolného offroadu leštěnka? Zjistíme v rakouských Alpách!

Novější, levné, levně servisovatelné, přitom prostorné a vybavené rodinné auto zní jako protimluv. V bazarové rubrice si ale na příkladu Peugeotu 308 SW ukážeme, že to může být realita. Abyste svých zhruba 200 tisíc však nedali podvodníkům, o to už se postarají naši odborníci.

Koupíte-li si dodávku, bude to pracant, ale moc parády neuděláte. U obytňáku zas každý majitel pozemku už z dálky vidí, jak vás „zkásne“ za parkování. Ford Tourneo Connect ovšem svoji víceúčelovost šikovně skrývá. Zvenku stylové MPV, uvnitř stěhovák. A že se v něm dá i přespat, to samozřejmě vyzkoušíme.  

Novinářská práce může být docela relax. Zaregistujete se, dáte si kafe, popovídáte s kolegy a pak už jen sledujete, jak se závodí do vrchu. Jasně, speciály, co mají 500 koní a váží půl tuny, letí hodně přes 200, tak musíte dávat bacha. Našeho Pepu ovšem žádná pohodička nečeká. Stane se totiž závodním mechanikem týmu se dvěma ostrými vozy Hyundai i30N TCR!  

Foto: pixabay

You may also like...