Divadle Na zábradlí uvede novinky Kleopatra, Ahoj vesmíre! a úspěšné inscenace na neobvyklých místech

Divadlo Na zábradlí se téměř po roce konečně shledá se svými diváky – a to nejen “doma” na Anenském náměstí. V rámci letního programu budou uvedeny dvě premiéry a několik oceňovaných inscenací na exkluzivních místech, jako jsou Planetárium v pražské Stromovce či senátní Valdštejnská zahrada.

Návratem k živému divadelnímu tvaru je premiéra divadelního audiowalku Kleopatra, který provede diváky nejen zázemím budovy Divadla Na zábradlí, ale i uličkami a zákoutími okolního Starého Města. Netradiční inscenace sleduje mýty opředenou Kleopatřinu smrt a následně její pouť egyptským podsvětím. Inscenaci spolu s hereckým souborem Divadla Na zábradlí připravil autorský kolektiv 8lidí. Toto nezávislé divadelní uskupení je složeno z režisérů, dramaturgů a scénografů, kteří se potkali v roce 2014 ve společném ročníku na KALD DAMU. Skupina se zabývá převážně projekty s aktuální společenskou tématikou na pomezí divadla, performance, instalace a happeningu.

Druhou letní premiérou bude autorská inscenace Jana Mikuláška Ahoj vesmíre! vycházející z další historické události – tentokrát však relativně nedávné. Odpoledne 12. srpna 1977 odstartovala z mysu Canaveral vesmírná sonda Voyager 2. Kromě vědeckého vybavení nese na své palubě i oválnou plaketu, v níž je uložena Zlatá deska, poselství určené mimozemským civilizacím. Je na ní nahráno například 55 pozdravů v nejrůznějších jazycích, hodinový záznam mozkových vln a 27 skladeb, které mají Zemi nejlépe reprezentovat. Hra kontempluje proces vzniku Zlaté desky a ústřední otázku, před kterou stanul tehdejší vědecký tým. Co o nás chceme bytostem z kosmu vlastně sdělit? Inscenace Ahoj vesmíre! je výjimečná prostorem, pro který se připravuje. Místo obvyklého divadelního sálu bude uvedena v Planetáriu ve Stromovce. Slibuje tak unikátní, až “vesmírný” divácký zážitek.

V domácím, dobře klimatizovaném a pravidelně sanitovaném prostředí divadelního sálu na Anenském náměstí jsou pro diváky připraveny oblíbené inscenace Macbeth – Too Much Blood, Hamleti a Kyjem po kebuli. Ve Valdštejnské zahradě Senátu České republiky dostanou prostor oceňované divadelní počiny Korespondence V+W a Mýcení. V šapitó Azyl78 na Výstavišti Praha, na letní scéně Divadla Bolka Polívky v Brně na Kraví hoře a na festivalu Znojmo žije divadlem uvede Divadlo Na zábradlí svou poslední premiéru Zlatá pláž v režii Jana Prušinovského.

Novou divadelní sezonu Divadlo Na zábradlí plánuje zahájit zářijovou premiérou inscenace Ztracené iluze – dramatizací románu jednoho z nejvýraznějších francouzských literátů Honoré de Balzaca v režii Jana Mikuláška, se scénou a kostýmy Marka Cpina. Pohled na společnost s kritickým odstupem činí z tohoto románu stále živé dílo. Dvou veřejných předpremiér se diváci budou moci zúčastnit již v červnu.

Letní program Divadla Na zábradlí:

4. a 5. 6. Kleopatra (premiéra)
11. a 12. 6. Ztracené iluze (předpremiéra)
22.–25. 6. Kleopatra
29. 6. Ahoj vesmíre! (veřejná generálka)
30. 6. Ahoj vesmíre! (premiéra)
1. – 2. 7. Ahoj vesmíre! (Pražské Planetárium)
19. 7. Zlatá pláž (DNZ)
20. 7. Korespondence V+W (DNZ)
21. 7. Macbeth – Too much blood (DNZ)
22. 7. Hamleti (DNZ)
23. 7. Kyjem po kebuli (DNZ)
24. 7. Zlatá pláž – Brno
30.–31. 7. Mýcení (Valdštejnská zahrada)
1.–2. 8. Korespondence V+W (Valdštejnská zahrada)
11.–12. 8. Zlatá pláž (Azyl78)
18. 8. Zlatá pláž – Znojmo
25.–27. 8. Ahoj vesmíre! (Pražské Planetárium)

Vybrané promo kousky pro fanoušky jsou k dostání v uměleckém e-shopu 2market.cz:  Divadlo Na Zábradlí – 2Market

You may also like...