Divoká jízda z nedaleké budoucnosti: Kniha Trojměstí – Cesta do pravděpodobna

V nakladatelství Klara Sedlo Studio vychází nový sci-fi román Ondřeje Bíny s názvem Trojměstí: Cesta do pravděpodobna. Kniha, doprovázená ilustracemi Františka Svěráka, přináší čtenářům poutavý příběh spojující futuristické technologie s hlubokými historickými zápletkami.

Hrdinka mezi realitou a alternativní minulostí

Hlavní hrdinka Alethea Eliasová, jedna z posledních lidí schopných číst a interpretovat složitější texty, se díky svým schopnostem dostává k tajemnému deníku z 19. století. Ten popisuje dobrodružnou cestu postavy známé jako Učitel, který společně s dalšími členy výpravy pátrá po záhadném rukopisu, údajně dokazujícím dávnou historii českého jazyka a národa. Alethea se díky své schopnosti převádět psané slovo do vizuálních záznamů ocitá v centru složitých událostí, jež navždy změní její život.

Trojměstí: Futuristická dystopie se silnými historickými kořeny

Příběh je zasazen do dystopického prostředí fiktivní aglomerace Trojměstí. To je ovládáno oligarchickou Radou, která spoléhá na umělou inteligenci k řízení celé společnosti. Obyvatelé tohoto světa, závislí na virtuální realitě a legálních drogách, ztrácejí schopnost číst a rozumět složitým textům – právě kromě Alethey, která se živí jako vykladačka textů.

Spojení technologie, moci a osobních snů

Ondřej Bína v Trojměstí nabízí čtenářům jedinečnou směs alternativní historie a vizí nedaleké budoucnosti, ve které se technologie a lidská mysl prolínají v nečekaných směrech. Hlavní hrdinka Alethea, vybavená nejen schopností živě snít, ale také vizualizovat psané obsahy, musí čelit otázkám týkajícím se moci, historie a pravdy, jež se stávají hlavními hybateli celého příběhu.

Ilustrace, které umocňují atmosféru příběhu

Kniha je doplněna působivými ilustracemi Františka Svěráka, které podtrhují atmosféru tohoto napínavého díla. Jak poznamenává malířka a nakladatelka Klára Sedlo: „Četla jsem jí jedním dechem. Baví mě, jak Alethea dokáže vizualizovat minulost. A Neil, její osobní umělá inteligence, má humor i šarm, což příběhu přidává další rozměr.“

Autor knihy, Ondřej Bína, se narodil v roce 1980 v Karlových Varech a po studiích na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy se věnoval výuce dějepisu a společenských věd. Kromě své učitelské kariéry se věnoval psaní a podílel se například na scénáři k filmu Hovory s TGM. Jeho záliby zahrnují literaturu, film, hudbu, výtvarné umění a také dlouhé rozhovory se svým černým kocourem.

Trojměstí: Cesta do pravděpodobna je dostupné u vydavatelství Klara Sedlo Studio, s.r.o. Pro více informací navštivte www.studio-klarasedlo.com.

You may also like...