Dobré tipy, jak vyzrát na kočičího mlsouna

Majitelé koček se mnohdy potýkají se stejným problémem. Jejich mazlíček je takový mlsoun, že miska s krmivem často leží dlouho ladem. Kočka si ji nevšímá anebo jen ochutná a odkráčí. Uspokojit až 500 chuťových pohárků tohoto mazlíčka není jednoduché. S našimi tipy, to ale zvládnete na jedničku. 

  • Kotě nerozmazlujte 

Málokdo ví, že u koček se formují chutě již od narození. Tudíž poté, co si kotě přivezete domů byste měli mít připraveno kvalitní suché krmivo anebo mokré v plechovkách. Nicméně není vhodné kotě krmit z ruky a jakkoliv jinak mu podstrojovat. „Vyvarujte se hlavně podávání mléka. Tím můžete kočce uškodit, špatně se jí tráví a obvykle následují zažívací problémy a průjem. A když už máte potřebu dát kotěti mléko, kupujte to, které je určeno přímo pro ně. Kravské mu nepodávejte,“ sděluje Martin Pučálka majitel společnosti Krmiva Pučálka.

Tip: Jestliže, ale chcete kotěti dopřát kvalitní stravu ve formě kombinace granulí a konzervy. Dopřejte jim nové konzervy s kousky masa Marp Filet. Vybírat můžete z lososa, kuřecího anebo krůtího masa. 

  • Krmte několikrát denně 

U psů jsme zvyklí, že jednou a někdy maximálně dvakrát za den stačí podat denní krmnou dávku. Kočky jsou ale jiné. Ty nemusíme vychovávat sebráním misky. „Nechte kočce misku naplněnou i přes noc. Jsou to lovci, a tak můžete předpokládat, že ráno bude její obsah pryč. Kromě toho můžete celou krmnou dávku rozdělit na 3 části a postupně během dne dávkovat,“ doporučuje odborník na výživu psů a koček Martin Pučálka.

  • Na novou stravu přecházejte pomalu 

Zjistili jste, že kočka nepřišla úplně na chuť stávajícím granulím a chystáte se je obměnit. To byste ale měli dělat pomalu a postupně. Pejsek se oproti kočce mnohem rychleji sžije s novými granulemi. A proto u kočky pomalu snižujte podíl původních a přidávejte více nových. Během týdne až dvou byste měli postupně přejít na nové.

Tip: Nezapomínejte na tolik důležitý pitný režim vašeho čtyřnohého mazlíčka. Misku s vodou, alespoň o velikosti 200 ml dávejte těsně vedle misky na jídlo. Nedostatečný pitný režim může zvířeti způsobit velké zdravotní komplikace. 

  • Oživte krmení

Přijde vám, že kočka už tolik nežere anebo ji dokonce aktuální strava nechutná. „Důvodů může být hned několik. Neudělali jste z krmení rituál, a to je chyba. Kočka rituály miluje. Začněte krmit pravidelně, a to třeba v osm ráno, okolo oběda, večer okolo šesté a případně i na noc misku doplňte. Nezapomeňte je však perfektně omýt. Některé kočky nejí ze špinavých misek,“ radí Pučálka. V případě, že to nezaber můžete vyzkoušet oživení suchého krmiva kvalitními konzervami s vysokým podílem masa a bez obilovin. To zbystří totiž nejeden rozmlsaný kočičí čumák.

  •  Více koček, více misek

Máte doma více koček? Pořiďte každé z nich vlastní misku. Může to být neobvyklé, ale díky tomu zabráníte vzájemnému se odstrkování od jídla. Pokud je mezi kočkami větší věkový rozdíl anebo každá má jiné krmivo, lépe se v tom budete orientovat. Ovšem nezapomínejte misky důkladně po každém jídle vyčistit.

You may also like...