Druhý díl pořadu Na houpačce ukáže jak na výzdobu ze starých květináčů a nápady pro zahradu i duši

Rodinný život představuje základ spokojeného života. Chcete ten váš vylepšit také? Pak sledujte pořad Na houpačce. Další díl rodinného pořadu sledujte už v sobotu 10. dubna v 17.55 na Primě.

Každý, kdo má rád zdravý životní styl a rodinnou pohodu, jistě uvítá nový magazín Na houpačce. Týdeník plný inspirace, nápadů, ale také zábavy a toulek po České republice.

V Galerii na poli si průvodkyně pořadem, Eva Čejková, popovídá s majitelkou objektu o tom, jak citlivě provádět rekonstrukci a proč se rozhodla odstěhovat na místo, kde má tolik prostoru. Kromě jiného si k debatě o bydlení a propojení domova s keramickou dílnou přizve také krajinářskou architektku, která vysvětlí, jak pracovat na rekonstrukci zahrady. Proč se vyplatí respektovat to, co je přirozené v kraji a co na zahradě či v jiném prostoru už dlouhé roky fungovalo.

Kluci připraví výzdobu z květináčů, která se na venkovský statek skvěle hodí. Doplní ho také o jarní květiny…

Následně si popovídáme s odbornicí, která se věnuje chovu poníků. Mimo jiné zjistíte, proč jsou koníci tak oblíbení u dětí a proč se nehodí na zahradu. Třeba proto, že jde o stádová zvířata a samotní by byli smutní. Péči, kterou dává člověk koním, ale i lásku, kterou vrací poník dítěti, to vše probere Eva se svým dalším hostem.

K čemu je hormonální jóga a pro koho je vhodná? To zjistíte během rozhovoru moderátorky s dalším hostem. Vyzkoušet si budete moci cviky, které pomáhají celkové rovnováze.

V neposlední řadě si Eva s dětmi představí fajáns. Proslavený druh keramiky, který měl původně nažloutlou a načervenalou barvu, lesklou glazuru, velmi připomínající porcelán. Jaké vzory si dívky u hrnčířského stolu připraví a zvládnete to také vy?

Eva si také popovídá s designérem krbových kamen. Dozví se, proč jsou kamna srdcem domova.

Tečka na konec nebude sladká, ale smažená. Zjistíte, proč a v čem obalovat řízky, dokonce i to, jak ozvláštnit varianty pro děti nebo pro vegetariány.

Po pořadu Na houpačce bude následovat krátké okénko Eva testuje, ve kterém budou diváci testovat v domácích podmínkách produkty, které Evu v průběhu přípravy pořadu zaujmou. Praktické rady tedy budou obsaženy v každé minutě obou pořadů.

Vždy v sobotu se tak diváci mohou těšit na rady, tipy a inspiraci pro zdravý životní styl i duševní pohodu celé rodiny. Každý díl je natáčen v krásném prostředí českého venkova.

You may also like...