EY Podnikatelem roku České republiky se pro rok 2023 stal Sotirios Zavalianis z AKESO holding a.s.

V pořadí čtyřiadvacátý titul EY Podnikatel roku České republiky získal podnikatel řeckého původu Sotirios Zavalianis. Již předtím se stal v regionálních kolech vítězem soutěže ve Středočeském kraji. Jeho společnost AKESO holding působí v oblasti soukromé zdravotní péče napříč medicínskými obory a inovativním způsobem rozvíjí celou řadu projektů. Porota ocenila také jeho aktivity na poli společenské odpovědnosti. Ocenění, udělované nově i pod záštitou prezidenta republiky Petra Pavla, převzal na Žofíně z rukou předsedy poroty a loňského držitele titulu Jakuba Havrlanta a vedoucí partnerky EY Česká republika Martiny Kneiflové.

Rehabilitační nemocnice Beroun, Nemocnice Hořovice, Multiscan v rámci Komplexního onkologického centra Pardubického kraje, Centrum duševní rehabilitace v Berouně nebo Denní psychoterapeutické sanatorium Ondřejov. To je výčet jen některých medicínských pracovišť, která AKESO holding úspěšně provozuje. Aplikují zde řadu inovativních přístupů v primární, akutní i následné péči, pracují s umělou inteligencí a intenzivně se věnují projektům v oblasti telemedicíny a distanční medicíny.

Psal se rok 1998, když Sotirios Zavalianis získal podíl v Mediscan Group s.r.o. a spolu s tím také první zkušenosti s provozem ambulantního a diagnostického centra. Postupem času se mu podařilo vybudovat ojedinělou síť zdravotnických center, která v úrovni péče patří k nejmodernějším v Česku.

„Ocenění považuji za pomyslný vrchol své dosavadní podnikatelské kariéry. Jsem velmi potěšen, že ocenění dostávám od nezávislé poroty. Je to pro mě signál pokračovat nadále v tom, co dělám i motivace k tomu náš byznys dále zdokonalovat, řekl po převzetí ceny nový držitel titulu EY Podnikatel roku 2023 České republiky Sotirios Zavalianis.


„Sotirios Zavalianis významným způsobem přispěl k rozvoji zdravotní péče v Česku. Dokázal, že tuzemská medicína patří k těm nejlepším i v celosvětovém kontextu. Přístup k pacientům, péče o zaměstnance i jeho aktivity na poli vzdělávání a podpory potřebným jsou vedle nezpochybnitelných podnikatelských úspěchů hodné ocenění,“
uvedla Martina Kneiflová, vedoucí partnerka EY Česká republika a dodala: „Letošní soutěž EY Podnikatel roku znovu představila pozoruhodné české podnikatelské osobnosti, které se mohou směle porovnávat s těmi nejlepšími z nejlepších. Věřím, že náš vítěz má v rámci celosvětového finále soutěže velkou šanci zaujmout a uspět.“ 

„V době, kdy svět čelí neustálým výzvám a nejistotám, je potřeba ocenit odvahu, inovace, vytrvalost a kreativitu nominovaných podnikatelů. Neúnavná práce a úsilí jsou příkladem nám všem. Jejich úspěch posiluje také celé podnikatelské prostředí a příběhy mohou být inspirací nejen pro současnou, ale i další generaci podnikatelů,“ shrnul zástupce tradičního partnera soutěže Maciej Galant, generální ředitel BMW Czech Republic s.r.o. 

Mezi letošní pětici finalistů a kandidátů na vítěze EY Podnikatel roku 2023 České republiky se na základě rozhodnutí poroty dále dostali:

  • František Zykan, Area Four Industries
  • Jan Hasík, HSF System a.s.
  • Ladislav Semetkovský, Primoco UAV SE
  • Martina Šmídlová, Šmídl Holdingová Společnost a.s. 

Každoročně vybírají specializované poroty také vítěze dalších kategorií:

  • EY Technologický podnikatel roku 2023: Jindřich Houžvička, CRYTUR, spol. s.r.o.
  • EY Začínající podnikatel roku 2023: Aleš Novotný, Elisdesign s.r.o.
  • EY Společensky prospěšný podnikatel roku 2023: Ondřej Širočka, REkrabička | REkelímek
  • Cena čtenářů MF DNES a iDNES.cz za Nejlepší podnikatelský příběh roku 2023: Eva Bokišová, Monika Drobná, Ergona Opava s.r.o.

Sotirios Zavalianis se jako národní reprezentant zúčastní světového finále soutěže, která je společností EY vyhlašována v bezmála 60 zemích světa a jejíž vítězové jsou vybíráni nezávislými porotami podle jednotných kritérií. EY Světový podnikatel roku bude vyhlášen v červnu tohoto roku v rámci slavnostního galavečera tradičně konaného v Monte Carlu.

You may also like...