Golf dobré vůle pomůže více jak 147 tisíci korun dětem s dětskou mozkovou obrnou

Celkem 147 300 korun činí výtěžek z Golfu dobré vůle Nadace Olgy Havlové, který se uskutečnil 15. září v Panorama Golf Resortu v Kácově. Peníze pomůžou s úhradou speciální pohybové terapie dětem s dětskou mozkovou obrnou. Vyhlášení vítězů se zúčastnila Dana Němcová ze správní rady Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové (VDV), ředitelka Monika Granja a Zdeněk Tůma z dozorčí rady nadace.

Charitativního turnaje se zúčastnilo celkem 50 hráčů, a to na hřišti s 18 jamkami. Na vítěze čekaly trofeje v podobě srdce ze sklárny v Železném Brodě a řada věcných cen. Hlavním oceněním však byla výsledná částka, kterou účastníci akce podpořili speciální terapii pro děti s dětskou mozkovou obrnou. Částku tvořilo nejen startovné, ale i platby, které jednotliví hráči hradili po turnaji za odpaly mimo hranice hřiště, ale třeba i za to, když se jim podařilo zahrát jamku na stanovený počet úderů, nebo o jeden či dva údery lépe.

„Velmi děkujeme všem hráčům za jejich štědrou podporu. Částka 147 300 korun pomůže čtrnácti rodinám s úhradou terapie, na kterou by kvůli její finanční náročnosti samy peníze nedokázaly sehnat. Přitom pohybová terapie se ukazuje jako velmi účinná pro děti s dětskou mozkovou obrnou, a proto i velmi potřebná pro jejich další zlepšování pohybových dovedností,“ říká ředitelka VDV Monika Granja.

Děkujeme všem účastníkům i generálnímu partnerovi turnaje – firmě Aeqoom a řediteli Radku Hradilovi, který tuto akci uspořádal.

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...