Karel Zima ve Slunečné prožíval dramatické chvíle

Neopren, lom a pár loků vody okusil Karel Zima coby Pavel Slanina v dalším pokračování Slunečné. Slanina vymyslí plán, jak těžit v lomu zlato. Přemluví ostatní chlapy a amatérsky se snaží potopit do lomu. Naštěstí jde kolem na procházku Týna s Jankem a zachrání Slaninu, který se málem utopí.

Jak jsme divákům slíbili, o své oblíbené díly oblíbeného seriálu Slunečná nepřijdou. V úterý 18. ledna se mohou těšit na dvojitou dávku příběhů ze statku. Ve 20.15 odvysíláme pokračování 154. dílu – a hned po skončení bude následovat premiérový 155. díl. Děkujeme všem divákům za jejich přízeň,“ uvádí Josef Ducký, mluvčí seriálu.

V dalším pokračování Slunečné tak diváci zažijí drama, které kvůli neobratnosti a chamtivosti Pavla Slaniny přinutí Janka vrhnout se střemhlav do vody a vytáhnout místního štamgasta na břeh. „Točili jsme v lomu Kosov na Berounsku. Místo jsem znal díky tomu, že jsme tam už točili s Petrou Hřebíčkovou film Štěstí je krásná věc. Ten lom tam hrál docela důležitou roli. Byl to takový návrat ztraceného syna,“ vzpomíná Karel Zima. „Byla tam krásná čistá voda a pokusů na natočení jsme měli několik. Tedy především já. Kameraman natáčel z různých úhlů a dělalo se snad troje jetí. Narozdíl od Marka Lambory, který měl šanci jen jednu jedinou,“ přiznává herec, který při natáčení této scény měl kolem sebe kaskadéry a potápěče.

Marek to musel dát na první dobrou, jinak to nešlo. Vzpomínám si, že když mi z produkce volali ohledně této scény, aby se domluvily podrobnosti, tak jsem si zprvu myslel, že je to vtip,“ přiznává Karel Zima. Tou dobou byl totiž na dovolené u moře. „Mysleli si, že už o tomto natáčení vím. Zvedl jsem telefon a oni mi začali říkat, že budu mít u toho potápění kaskadéry, bomby, neopren… Vůbec jsem nevěděl, o čem mluví. Byl jsem překvapený, protože můj Pavel ve Slunečné sedí z devadesáti devíti procent u stolu v hospodě, tak jaké potápění? Bral jsem to jako apríl.“

Vtip to ale rozhodně nebyl, a tak čekali na herce kromě neoprenu kaskadéři, kteří ho jistili mimo záběr na člunech, a koupačka. „Zhruba jsem věděl, o co půjde. Kdysi jsem v Turecku s dětmi absolvoval takový malý kurs potápění. A jednou jsem natáčel film Minulost, kde jsem hrál hlavní roli. Tam jsem se v zimě potápěl v neoprenu, kdy voda měla asi tři stupně. Malou zkušenost jsem tak měl a natáčení jsem se nebál.“

Foto: FTV Prima

You may also like...