Jedenáctá kniha autorky Kláry Janečkové: Vítěz

ON a ONA. Neznají se navzájem, nemají spolu nic společného, ale přece je záhy něco spojí. Pád! Životní zlom. On, přezdívaný Vítěz, čtyřicetiletý závodník automobilové rallye, který dosud nikdy neprohrál. Ona, rozmazlená dcera z dobře situované rodiny. Oba mají vše, nač si vzpomenou, ale ničeho si neváží. A v jednom zlomovém okamžiku přijdou o všechno.

Tomáš během autonehody usmrtí spolujezdce a sám přijde o nohu. Skončí ve vězení, manželka se s ním rozvede, sáhne si až na dno. Johanka se zase v pětadvaceti letech bezhlavě vdá za zadluženého fotografa. Své dokonalé rodině natruc.

Tomáš se díky své houževnatosti časem vrátí na závodní tratě a i přes svůj handicap znovu vítězí. Johanku manžel donutí fotit akty a později ji po internetu nabízí jako společnici bohatým mužům. Konečně se oba jednoho dne setkají na závodech rallye. Johanka jako oficiální společnice jednoho ze sponzorů, Tomáš jako absolutní vítěz a celebrita. Jejich příběhy se propojí a naberou nečekané obrátky.

Na otázku, odkud čerpala inspiraci pro svůj nejnověj­ší příběh, autorka odpovídá:

„Námět na knihu mne napadl minulý rok v létě, když jsem byla na dovole­né na Kanárských ostrovech. Na jed­nom z nich se totiž jezdí velká rallye – je tam plno lidí, nebezpečný terén k vrcholům sopky atd. Ale Vítěz není jen o závodech. Hlavní hrdina je sice slavný závodník, nicméně hlavní dějovou linkou je drama o jeho vztahu s krásnou Johankou, do níž se zamiluje a chce ji mít jen pro sebe. Žárlí na její krásu a přitažlivost, ona je však příliš divoká na to, aby se nechala spoutat v novém vztahu. Čtenáři se v knize dozvědí, kdo bude nakonec vítězem – zda vyhraje nevěra, sláva, peníze anebo láska…

Jak dlouho se tato knížka rodila?

„Příběh jsem psala pět měsíců a po­máhal mi s ním kamarád, navigátor rallye, který jezdí závody v zahraničí i u nás. Z děje mě často až mrazilo. Nejen rallye je plná adrenalinu, ale i práce společnice je velmi nebez­pečná a samo spojení hlavních hrdi­nů je velmi dramatické. I když je román primárně určený ženám, díky atraktivnímu prostředí rallye možná zaujme i muže.

Klára Janečková (*1979) se narodila ve Chvalčově u Bystřice pod Hostýnem. Vystudovala psychologii a nyní pracuje jako školní psycholožka na dvou velkých základních školách. Publikovala odborné články i povídky do časopisů. Volné chvíle tráví cestováním, ráda navštěvuje nové země a poznává nové lidi, inspiruje se k dalším příběhům. Žije s dcerou Milly ve Zlínském kraji. Miluje zvířata, hudbu a jógu.

Dosud jí vyšlo deset románů. Euromedia Group zatím vydala její bestsellery Osudová posedlost, Manželské kovy, Unesená, Temnota, Prokletý původ, Deník Gréty Kaiserové a Pád do tmy.

Foto: Petr Brodecký

You may also like...