Knižní novinka: Čtyři tisíce týdnů aneb Time management pro smrtelníky

V nakladatelství Jan Melvil Publishing v těchto dnech vychází kniha, která přináší velkou úlevu všem, kteří nestíhají! Titul Čtyři tisíce týdnů britského autora Olivera Burkemana s humorem radí, jak zažívat radost i v hektických dnech.

Čím produktivnější zvládnete být, tím hůř pro vás! Udělejte všechno, co po vás ostatní chtějí, a budou toho po vás chtít o to víc! Život ale naštěstí nemusí vypadat jako nekonečné čekání na vytoužený klid.

Na světě pobudeme sotva čtyři tisíce týdnů. Musíme toho v nich stihnout spoustu a všechno naráz: vyřešit další pohromu v práci. Najít si lepší práci. Užít si krátký čas s dětmi, a přitom toho kolem nich tolik obstarat. Pravidelně sportovat. Hodně číst. Chodit brzo spát… Říkáte si, že to prostě nejde zkombinovat? Máte pravdu!

Oliver Burkeman vás odnaučí vyhlížet vysněný dostatek času a ukáže vám, jak zažívat radost i ve dnech, kdy se na vás všechno sype. Jeho kniha je plná originálních postřehů z klasické literatury, psychologických výzkumů i britského humoru. A především ji napsal s pochopením pro smrtelníky, kteří se snaží smířit s tím, že nemůžou stihnout všechno.

knize se mimo jiné dozvíte:

  • Proč je zhoubné přemýšlet o čase jako o zdroji, který musíme využít naplno.
  • Že snaha o co nejvyšší efektivitu je zdrojem úzkostí, ne řešením.
  • Jak a kdy pohnout s životními sny a plány, které kvůli povinnostem dokola odkládáte.
  • Které koníčky vám přinesou skutečný odpočinek a které jen další stresující seznamy úkolů.
  • Že není ostuda přiznat si porážku a některé věci prostě vzdát.
  • Jak někdy nedělat nic – a netrápit se kvůli tomu.

Oliver Burkeman je novinář a spisovatel, z rodné Británie si do New Yorku přivezl diplom z Cambridge a nezaměnitelný inteligentní humor. Z New Yorku se nedávno vrátil zpět se světovým věhlasem. Čtrnáct let mě v deníku The Guardian vlastní rubriku „Tento sloupek vám změní život“, v níž zábavně glosoval nové trendy v osobním rozvoji. V roce 2015 získal cenu Foreign Press Association za popularizaci vědy. Čtyři tisíce týdnů je jeho třetí knihou.

 

You may also like...