Ledové sochy na Tatry Ice Master 2024 zazáří díky osvětlení Signify

Společnost Signify, světový lídr v oblasti osvětlení, se stala partnerem tradiční zimní akce Tatry Ice Master, která se koná od 27. do 28. ledna 2024 na Hrebienku ve Vysokých Tatrách na Slovensku. Desátý ročník tohoto ledového festivalu opět nabídne jedinečnou směs umění, technických zázraků a kouzla třpytivého ledu.

V rámci mezinárodního mistrovství ve stavění ledových soch se představí 10 týmů, které vdechnou život 50 tunám ledu a přemění je na 35 skulptur. Zkušení sochaři a umělci z celého světa tak budou pracovat s obrovským zmrzlým blokem na různých motivech a tématech, kterými se budou snažit překonat technické výzvy a vytvořit jedinečná díla. Ta pak budou od soumraku osvětlena, což zvýrazní design a krásu každé z nich.

“Jsme nadšeni, že můžeme podpořit jubilejní desátý ročník této významné akce, která spojuje umění a inovace. S našimi osvětlovacími technologiemi přispějeme k jedinečné atmosféře a návštěvníkům poskytneme nezapomenutelný vizuální zážitek,” řekl Tomasz Waszkiewicz, generální ředitel společnosti Signify pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko.


Na osvětlení ledových soch budou použita svítidla Philips a dynamické LED osvětlení Philips Color Kinetics, které zdůrazní každý detail a podtrhne řemeslné zpracování všech děl. Inovativní řešení lze přepínat do různých barevných módů a zajišťuje vysoce kvalitní nasvícení odpovídající požadavkům designu. Zároveň dokáže odolávat náročným povětrnostním podmínkám i mrazu.

Ledové sochy budou k vidění na dvou místech – v kopuli Galerii ledových mistrů až do konce zimní sezóny, zbylé exponáty vedle budovy lanovky pak najdete pod širým nebem, kde budou ponechány, dokud je počasí nerozmrazí.

Foto: Marek Hajkovský

You may also like...