Mattoni 1873 pomáhá hospodám a restauracím

Tradiční čepovaná limonáda je s českými hospodami neodmyslitelně spojena. V době koronaviru se mnohé z nich potýkají s existenčními problémy a i přes to, že již mohou své provozovny otevřít, stále nemají vyhráno. V boji za udržení hospod a restaurací pomohla i Poctivá limonáda od Poděbradky. Společně s iniciativou Zachraň hospodu! umožnila lidem podpořit svůj oblíbený podnik a pomoci mu přežít. Celkem se do projektu zapojilo 2 517 hospod, které lidé podpořili 10 miliony korun.

„Tradiční točená malinovka a české hospody zkrátka patří k sobě. Proto jsme se i my připojili k iniciativě Zachraň hospodu! Věříme, že tuto náročnou dobu společně zvládneme a zvládnou ji i naše oblíbené hospůdky, kde si budeme moci dát třeba na naši novou Poctivou Chmelovou s chutí grepu a citronu,“ říká manažerka značky Miroslava Moravcová.

Některé podniky ve snaze přežít otevřely již v průběhu března a dubna výdejní okénka, jiné v polovině května zpřístupnily alespoň zahrádky, a ty zbylé své dveře zákazníkům poprvé otevírají právě nyní. I přes to ale mnoho podniků prochází krizí, ze které se budou vzpamatovávat ještě dlouho. A iniciativa Zachraň hospodu! nabídla pomocnou ruku, která jim pomáhala vše přestát. Na území celé republiky bylo zaregistrováno 2 517 restaurací, kterým téměř 10 tisíc zákazníků přispělo formou voucherů 10 milionů korun.

Iniciativa Zachraň hospodu! vznikla na podporu podniků, jako jsou hospody, restaurace či kavárny. Cílem projektu bylo vybrat dostatek financí, aby registrované podniky mohly pokrýt alespoň základní náklady a nedostaly se do existenčních problémů.

Svou oblíbenou hospodu mohl podpořit úplně každý zakoupením voucheru na webu www.zachranhospodu.cz. Zakoupené vouchery je možné v otevřených podnicích uplatnit již nyní.

Minerální voda Poděbradka je  přírodní kyselka s více než stoletou tradicí na trhu. Má lahodnou specifickou chuť a příznivý vliv na lidský organismus, zejména pak na zažívání. Objev Poděbradky umožnil vznik lázeňství v Poděbradech, drží též primát coby první ochucená minerální voda na světě. V roce 2014 značka doplnila své portfolio produktů o oblíbenou řadu Poctivých limonád vyráběných dle tradiční receptury.

You may also like...