Mirakulum otevře brány dětem z dětských domovů

Poslední květnová neděle patří v Parku Mirakulum již tradičně dětem z dětských domovů. Nad akcí už potřetí převzala záštitu hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová, která děti ze středočeských dětských domovů společně s Jiřím Antošem, majitelem Parku, v Mirakulu přivítá.

Kraj spravuje řadu dětských domovů, a dětem, které v nich žijí, se snaží zpříjemnit život, jak jen to jde. Vím, že to bez biologických rodičů mají těžší než ostatní. Dětský den v Mirakulu je jednou z tradičních akcí, které v průběhu roku pro ně chystáme, a jsem přesvědčená, že na ni děti rády vzpomínají. I já se upřímně na setkání s dětmi těším,“ říká hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová.

Dětské domovy mají u nás vždy dveře otevřené a již od začátku fungování Mirakula neplatí děti z dětských domovů vstupné. Jsme rádi, že jim může tímto způsobem přinést trochu zábavy a třeba jim i ukázat něco nového,“ říká Jiří Antoš a připomíná, že i když v parku budou „řádit“ zhruba tři stovky dětí, bude samozřejmě otevřen i všem ostatním návštěvníkům. „Vzhledem k rozloze parku se není potřeba obávat, že by se na vás nebo vaše děti místa nedostalo, tyto akce běžný návštěvník ani nepocítí.“

A na co všechno se můžete v neděli 26. května těšit?

V parku bude třeba náš starý známý – kouzelník Roberto, který zaručeně rozesměje malé i velké a zároveň děti naučí pár kouzel,“ říká Jiří Antoš. Děti si zajisté užijí i výtvarné workshopy.

Speciální program bude po celé odpoledne probíhat v amfiteátru, kde se bude střídat cirkusové a kouzelnické představení. „Cirkus Carini k nám přiveze show indických opiček, koziček a pejsků, kovbojské hry v podobě práce s lasem a bičem a také s vrháním nožů, jezdeckou akrobacii a žonglování,“ vypočítává Jiří Antoš. Kouzelnická představení obstará kouzelník, žonglér, klaun, akrobat a světoběžník Robert Navaro, který své triky podává s humorem sobě vlastním, takže se rozhodně máte na co těšit.

V provozu budou všechny atrakce parku a také Tankodrom Milovice, kde se děti i dospělí mohou projet obrněnými transportéry, vyzkoušet paintball či zastřílet z brokovnice. Pokud na tankodrom pojedete zdejší úzkokolejkou, určitě si před odjezdem vyzkoušejte letošní novinku, drezínu. „Myslím, že dnešní děti drezínu možná nikdy neviděly, natož aby měly šanci se svézt. Proto jsme poblíž zastávky vlaku položili 40 metrů kolejí.  Naše drezína je na ,lidský pohon´,  takže kdo se chce svézt, ten se trochu zapotí,“ říká a úsměvem Jiří Antoš a připomíná i největší lanové centrum v republice. Vzniklo propojením Lesního města a Lanového centra. Jde vlastně o obrovské přírodní průlezky plné visutých můstků, lanových stezek a překážek, kterými můžete procházet nejrůznějšími směry a v několika patrech. „Díky tomu, že je v několika patrech nad sebou, přijdou si zde na své starší děti, které se nebojí řádit v korunách stromů, tak i ty mladší, co se raději drží jen metr, dva nad zemí,“ říká Jiří Antoš, který doufá, že malé návštěvníky zaujme i lesní minizoo, naučné zahrady, v nichž už všechno raší a kvete, či třeba ptačí městečko.

V neděli 26. května platí běžné víkendové vstupné, otevřeno je od 10 do 18 hodin.

 Program v amfiteátru

13:00   Skupina Carini
14:00   Kouzelník Navaro
15:00   Skupina Carini
16:00   Kouzelník Navaro

You may also like...