Na Štědrý večer ve Westfield Chodov zasedlo ke sváteční tabuli 80 hostů

Westfield Chodov na Štědrý večer přivítalo osmdesát lidí, pro které jsou Vánoce mnohdy symbolem zcela jiných pocitů, než je klid a mír. Kromě tradičního kapra a bramborového salátu si hosté užili vystoupení Jazzové sekce Českého národního symfonického orchestru pod vedením Lukáše Chejna a odnesli si několik pozorností od nájemců centra. Nečekaným překvapením byla návštěva Romana Vojtka, který s hosty strávil příjemné štědrovečerní odpoledne.

Ze štědrovečerních setkání ve Westfield Chodov se pomalu stává tradice. V loňském roce, kdy se dobročinná akce konala poprvé, na ní organizátoři přivítali zhruba čtyřicítku hostů. Letos už na akci za svátečním zážitkem dorazilo hostů přes 80.

„Lidí, kteří tráví vánoční svátky v ústraní, je i dnes ještě stále mnoho. I proto jsme letos kapacitu večeře navýšili. Kromě hezkého programu a pohoštění chceme hostům nabídnout hlavně příjemnou sváteční atmosféru. A to se nám, doufám, podařilo i letos,“ vysvětluje Petra Valentová, marketingová manažerka Westfield Chodov.

Přípravy akce probíhaly už od října, její logistika totiž není úplně snadná. To platí v případě obchodního centra v předvánočním období dvojnásob. Například veškeré vybavení bylo předem připraveno a uschováno v zázemí, aby ihned po uzavření centra ve 12.00 mohli zaměstnanci Westfield Chodov začít chystat štědrovečerní tabuli, občerstvení či dekorace. Na akci se podíleli také dobrovolníci z Asociace společenské odpovědnosti. Vánoční dárky pro příchozí pak věnovala i řada nájemců Westfield Chodov – Carpisa, Luxor, Fashion & Concept store VIDDA, LINDT, Fusakle, Deichmann, Curaprox, Europlasma, SCANquilt, Form Factory, DM Drogerie a Rosmann.

 „Vánoce jsou svátky vzájemné štědrosti a vděčnosti. Proto mě nesmírně těší, že Westfield Chodov přišel právě s nápadem večera pro ty, kteří se ocitli sami, aby se spojili a pochopili, že v tom opravdu nikdy sami nezůstanou. Pro tyto lidi je důležité poznat, že ačkoli jim denně někdo hází klacky pod nohy, pořád existuje naděje, že v tom nejsou sami. Že na ně nezanevřeli zdaleka všichni. Je to vlastně i taková odměna za to, že to nevzdali,“ doplňuje jeden z hostů štědrovečerní hostiny.

Do zvaní hostů na štědrovečerní setkání ve Westfield Chodov se zapojilo také několik neziskových organizací, které v okolí centra pracují s místními komunitami. Zpestřením pro přítomné pak bylo vystoupení Jazzové sekce Českého národního symfonického orchestru pod vedením Lukáše Chejna a nečekaná návštěva Romana Vojtka. Známý český herec si s ostatními návštěvníky užil klidné odpoledne a alespoň v ten nejmagičtější večer celého roku tak skutečně všichni zapomněli na starosti všedních dní.

You may also like...