Není to nepřízeň osudu, můžete si za to sami!

(Praha) V Galerii kavárny Louvre se v úterý 18. června konala tisková konference u příležitosti křtu anglické verze knihy „Metoda RUŠ aneb JÁ TO MÁM JINAK“ autora Karla Nejedlého.

Nedaří se vám v práci, doma, ve sportu? Vězte, že to není nepřízní osudu! V současnosti totiž žijete důsledky negativních vzorců, které jste si vytvořili v dětství. A vytvořili jste si je vy sami! Podle Karla Nejedlého, autora Metody RUŠ, si je taky vy sami můžete vyřešit a zbavit se jich. Trvale a úplně.

Abyste už nebyli vláčeni „nepřízní osudu“, je potřeba přestat obviňovat okolí z vlastního neúspěchu a převzít plnou odpovědnost za kvalitu svého života. Uvědomte si, že všechno, co se vám v současnosti nedaří, je důsledkem toho, že žijete a konáte na základě svých bloků, které vám brání být úspěšní a šťastní v práci, v rodině a celkově v životě. Ty bloky nějak vznikly. Dají se zpracovat a odstranit. Metoda RUŠ na to má jednoduchý postup: 1. Pojmenujete současný problém, 2. Najdete si příčinu v dětství, 3. Efektivně vyřešíte příčinu, 4. Zkontrolujete si, zda byl problém vyřešen úplně. Pak již není potřeba žít negativní důsledky. Problém je trvale odstraněn.

 „To, pro co se rozhodujete, následně žijete. Je to jako když odstraňujete plevel na zahradě. Musíte jej vytrhnout i s kořeny, jinak vám znovu doroste,“ vysvětluje Karel Nejedlý. Přesný postup rozepsaný krok po kroku najdete v jeho knize Metoda RUŠ aneb JÁ TO MÁM JINAK. Jak používat metodu pro sebe se můžete naučit také na kurzech Metody RUŠ. Další možností je nechat se provázet certifikovaným terapeutem Metody RUŠ.

Metoda RUŠ, původní česká metoda, je věcná, logická a hlavně funkční. „Účast na kurzu Metody RUŠ byla moje nejlepší životní investice, která mi změnila život. Díky Metodě RUŠ jsem nad věcí, všechna rozhodnutí dělám svobodně, ne pod tlakem či pod vlivem negativních emocí. To mi dalo odvahu, abych vstoupil do politiky. Dnes už mám obrovskou sílu a energii vysvětlovat lidem, aby se spojili a táhli s námi za jeden provaz,“ potvrzuje Milan Kroupa, podnikatel a primátor města Jablonec nad Nisou.

Jak Metoda RUŠ dopomohla k úspěchu a šťastnému životu ukazují i příběhy dalších osobností. „Naše firma teď funguje mnohem lépe, dostáváme zajímavější zakázky. Je to tím, že jsem si Metodou RUŠ vyřešila bloky, které mi bránily být ještě úspěšnější. Zároveň jsem pochopila, že nemá smysl očekávat od druhých, že nás udělají šťastnými. My sami se musíme rozhodnout. Teď už vím, že já můžu být šťastná sama se sebou a to ostatní jsou jenom bonusy,“ vysvětluje Jitka Baláková, majitelka firmy JSB Bijoux.

„Metoda RUŠ mi dala svobodnější vyjádření v životě i v hudbě. Začala jsem si víc věřit, rozplynuly se strachy a obavy, protože jsem si dovolila dělat chyby, něco nezvládnout, být sama sebou. RUŠka mi přinesla pochopení, že život není boj, ale nádherné tvoření,“ přidává Pavla Schönová, uznávaná klavírní virtuózka.

Primářka rehabilitačního centra nemocnice Příbram, Barbora Daňhová, popisuje své počáteční obavy: „Vůči Metodě RUŠ jsem měla velké pochybnosti, protože jsem jako lékařka potřebovala, aby vše bylo na vědeckém základě. Postupem času jsem ale zjistila, že má smysl pracovat na sobě Metodou RUŠ. Má dobrou strukturu, je to velice praktická a účinná metoda. Díky tomu, že si zpracujeme své bloky, mění se rychle i naše okolí. Hned po prvním kurzu jsem si vyřešila osobní problémy v rodině, začala vést oddělení rehabilitace. Postupně jsme vytvořili skvělý tým lékařů, kolegové začali víc spolupracovat, naše oddělení teď vzkvétá a jsme vzorem pro ostatní. Metoda RUŠ je nástroj, který vám může pomoci žít život, jaký si přejete.“ 

„Osobním rozvojem jsem se zabýval už dlouho před RUŠkou. Zkusil jsem leccos, načetl jsem stovky knih. Vždycky jsem se pro něco nadchnul a nakonec jsem byl zklamaný. Když jsem se dozvěděl o Metodě RUŠ, byl jsem už hodně skeptický a vůbec jsem tomu nevěřil. Zaujalo mě však, že lidi, kteří mi ji doporučovali, vypadali spokojenější a šťastnější. Tak jsem se rozhodl jít na terapii. Překvapilo mě, že to zabralo a pozitivní výsledky přetrvávaly. RUŠka mě nenaučila, jak podnikat nebo jak si najít partnerku, ale pomohla mi zbavit se problémů, které stály mezi mnou a mým šťastným životem,“ dodává Jan Hájek, zakladatel a hlavní zážitkář ve firmě Zážitky.cz

Je to metoda rychlá, jednoduchá a funguje. Naučila mě pracovat se svými pocity a více se poznat. Díky Metodě RUŠ jsem pochopila, že všichni kolem mě jsou odrazem mého vnitřního nastavení, reagují na mé bloky a já to můžu změnit. Ať mě chválí, nebo mi nadávají ­– vždycky jsem to já, kdo se rozhodne, jak na to bude reagovat. Teď už více vnímám, jakou nálepku dávám tomu, co v životě prožívám. Přijmout vše, odpustit sobě i ostatním a jít dál s úsměvem. To je svoboda, kterou potřebuji,“ uzavírá Pavla Polišenská, majitelka společnosti ICE CAFÉ, jedna z vítězek soutěže Ocenění Českých Podnikatelek 2018.

Metodou RUŠ lze vyřešit nejrůznější problémy od partnerských neshod přes osobní či pracovní selhání až po silná traumata jako je třeba úmrtí blízké osoby či znásilnění. Metodu RUŠ vytvořil Karel Nejedlý 15. února 2005. Od té doby se metoda neustále rozvíjí a zlepšuje. Od jejího vzniku proběhlo 291 kurzů, kurzy prošlo více než 3 200 účastníků. Aktuální počet terapeutů Metody RUŠ je 113, terapie absolvovalo více než 85 000 lidí. Kniha Metoda RUŠ aneb JÁ TO MÁM JINAK vyšla v roce 2014, počet prodaných výtisků přesáhl 16 000 kusů. Nyní vyšla anglická verze a na podzim 2019 vyjde verze v německém jazyce.