Novinky z nakladatelství Euromedia: Vláda teroru, Na mušce a Cesta k billboardu

Představujeme aktuální novinky třetího červnového týdne, které vycházejí v nakladatelství Euromedia. U první z nich spojily síly dvě výjimečné ženy – jednak mezinárodně oceňovaná spisovatelka Louise Pennyová, která se svými detektivními příběhy s inspektorem Gamachem opakovaně  atakuje knižní žebříčky po celém světě, a jednak bývalá první dáma, někdejší senátorka a ministryně zahraničí USA Hillary Rodham Clintonová. Ze spojení obou těchto autorek vzešel velmi autentický a napínavý politický thriller Vláda teroru.

Mark Greaney vystřelil na literární nebe v roce 2009, když vyšel jeho thriller Šedý muž. Kniha se okamžitě stala bestsellerem a autor pro velký úspěch napsal deset dalších dobrodružství s tímto hrdinou.Čeští čtenáři se s Šedým mužem mohou nyní setkat i v dalším románovém pokračování Na mušce.

Nadia Turnerová je krásná, avšak rebelující a smutkem zmítaná sedmnáctiletá dívka. Luke Steppard je stejně starý syn pastora. Ani jeden nehledá vážný vztah, přesto jejich vzplanutí přeroste v těhotenství a problémy, které dalece přesahují jejich mládí… Pozoruhodný román americké autorky Brit Bennett vychází pod názvem Matky.

Ondřej Škrabalje básník, spisovatel a divadelní režisér. Ve své sbírce čtrnácti krátkých próz nazvané Cesta k billboardu se zabývá tématem pokroku a lidské potřeby neustále se zdokonalovat.

Hillary Rodham Clintonová, Louise Pennyová: VLÁDA TERORU

Uznávaná spisovatelka Louise Pennyová se jednou zeptala Hillary Clintonové na její působení ve funkci ministryně zahraničí a jaká byla její nejhorší noční můra. Vláda teroru je odpovědí na tuto otázku. A je to nejautentičtější – a nejnapínavější – politický thriller, jaký jste kdy četli.

Po bouřlivém období v americké politice právě nastupuje nová administrativa. Ministryně zahraničí Ellen Adamsová je rozhodnutá splnit své povinnosti vůči vlastní zemi, ale musí čelit strašlivé mezinárodní hrozbě…

Mladá pracovnice jejího ministerstva dostala z anonymního zdroje matoucí zprávu. Příliš pozdě pochopí, že šlo o spěšně kódované varování. Poté Evropou otřese série bombových útoků na autobusy, která ohlašuje nástup nové nepředvídatelné teroristické organizace. Ta se ve snaze vytvořit svůj vlastní jaderný arzenál nezastaví před ničím.

Jak Ellen rozplétá devastující účinky předchozího prezidentského období na mezinárodní politiku, objeví se znepokojivé otázky. Co když předchozí prezident nebyl jen neschopný lídr…? Co když zradil svou zemi…?

Hillary Rodham Clintonová je první žena v dějinách Spojených států, která se stala prezidentskou nominantkou velké politické strany. Po téměř čtyřiceti letech práce pro veřejnost jako advokátka zastupující zájmy dětí a rodin, dále jako první dáma a senátorka sloužila jako šedesátá sedmá na postu ministra zahraničí USA. Je manželkou, matkou, babičkou a také autorkou sedmi knih.

Louise Pennyová je mezinárodně oceňovaná spisovatelka, jejíž bestsellery pravidelně obsazují první místa na žebříčcích New York Times, USA Today či Globe and Mail (Toronto). Její detektivní příběhy s vrchním inspektorem Gamachem byly přeloženy již do jedenatřiceti jazyků. V roce 2017 obdržela za své zásluhy o kanadskou kulturu Řád Kanady, nejvyšší civilní vyznamenání této země. Louise Pennyová žije v malé vesnici jižně od Montrealu, nedaleko amerických hranic.

Mark Greaney: NA MUŠCE

Court Gentry je bývalý agent CIA a má pověst nejlepšího nájemného vraha na světě. Přezdívá se mu Šedý muž a kolují o něm doslova legendy.  Je to samotář bez rodiny, přátel i domova. Přijímá pouze zakázky na likvidaci zločinců. Pohybuje se jako stín, splní i nemožné a pak zase zmizí. A vždy zasáhne svůj cíl… Vždy!

Před čtyřmi lety Courta Gentryho zradili jeho šéfové ze CIA. Aby unikl, musel zlikvidovat i bývalé parťáky, ale přežil. Teď se coby špičkový zabiják živí zabíjením lidí na objednávku.

Když ho však začne pronásledovat bývalý kolega, o kterém si myslel, že je mrtvý, i on sám se rázem ocitne na mušce. Stát proti nelítostným nepřátelům je jedna věc, ale když po vás jdou i staří přátelé, je to výzva i pro Šedého muže… Napínavé pokračování bestselleru Šedý muž se trefí do vkusu všem fanouškům akčních thrillerů!

Podle bestselleru Šedý muž natočila společnost Netflix v Praze svůj zatím nejdražší projekt všech dob – film s Ryanem Goslingem a Chrisem Evansem v hlavních rolích. Jeho premiéra je ohlášená na 22. července 2022.

Mark Greaney vystudoval politologii a mezinárodní vztahy. Při sběru materiálu pro sérii akčních příběhů o Šedém muži navštívil desítku zemí a prošel intenzivním výcvikem v oblasti střelných zbraní, polní medicíny i taktiky boje zblízka.

Brit Bennett: MATKY

Nadia Turnerová je krásná, avšak rebelující a smutkem zmítaná sedmnáctiletá dívka. Luke Sheppard je syn místního pastora, který býval fotbalovou hvězdou. Zranění ho ale přimělo skončit a teď obsluhuje v bistru. Oba jsou mladí a ani jeden z nich nehledá nic vážného. I přesto je výsledkem tohoto teenagerského románku těhotenství a následné tajnosti mají dopad, který daleko přesahuje jejich mládí…

Nadia skrývá pravdu přede všemi, včetně své nejlepší kamarádky Aubrey. Roky rychle ubíhají. Nadia, Luke a Aubrey už jsou dospělí, a ještě pořád sklízejí plody rozhodnutí, která onoho léta učinili. Chyceni v milostném trojúhelníku, kterým jsou nuceni opatrně manévrovat, se snaží najít odpověď na vtíravou otázkou: Co kdyby se tenkrát rozhodli jinak…?

Brit Bennett se narodila a vyrostla v jižní Kalifornii vystudovala Stanfordovu univerzitu a později získala ještě magisterský titul v oboru beletrie na Michiganské univerzitě. Zde byla oceněna Hopwoodovou cenou v kategorii Graduate Short Fiction a v roce 2014 získala ještě Hurston/Wright Award for College Writers.

Ondřej Škrabal: CESTA K BILLBOARDU

Sbírku Ondřeje Škrabala spojuje téma pokroku a potřeby neustále se zdokonalovat. Tato vnitřní potřeba neustálého zdokonalování je především pro státy bývalého Východního bloku spojená s představou „Západu“. Ale když dnes mluvíme o Západu, kde vlastně začíná? A nakolik jsou ozvuky těchto stereotypů o pokroku dnes zřetelné a žité…?

Jednotlivé postavy čtrnácti krátkých próz se vydávají hledat blízký Západ, ke kterému neustále vzhlížejí v naději, že dostanou příležitost něco odpozorovat. Na pozadí textů, zasazených do nedalekého B., se vrací otázka, komu je dnes vůbec dovoleno být součástí pomyslného Abendlandu.

Cesta k billboardu Ondřeje Škrabala je satirickou knihou o uvadající kontinuitě a osamocenosti, ve které může jedna velká idea minulého století dnes ústit.

Ondřej Škrabal (* 1992) je spisovatel a divadelní režisér původem z Uherského Hradiště. Byl šéfredaktorem časopisu Psí víno, jeho texty se objevují v A2, Tvaru, Salonu Práva ad., dlouhodobě spolupracuje s ČRo Vltava. V roce 2016 založil divadelní Studio Rote, s nímž inscenoval např. texty Petera Handkeho či Elfriede Jelinek. 

You may also like...