Včelí stráž ocenila Prahu 12 za luční porosty

Aktivity městské části Praha 12 při zakládání květnatých luk ocenil dne 13. června spolek Včelí stráž na akci Stálé komise Senátu pro rozvoj venkova. Podle předsedy spolku Jiřího Cafourka městská část významně podpořila včely výsevem lučních bylin, které jsou medonosné.

Květy medonosných bylin nejen rozzáří Prahu 12, ale slouží i jako potrava pro včely, čmeláky a další hmyzí sběrače nektaru,“ uvádí místostarostka Eva Tylová.

Trávníky na sídlištích Kamýk a Lhotka v Praze 12, které byly poškozeny suchem, dosela městská část Praha 12 jetelem plazivým a štírovníkem růžkatým. Louky byly vysety i na pozemcích městské části v oblasti Cholupic a Točné. Na poli u památného dubu a u mokřadu vysel pachtýř David Ježek regionální směs lučních bylin, kterou připravili odborníci z pražského magistrátu.

Velmi děkuji kolegům a kolegyním z odboru životního prostředí, se kterými jsme trávníky doseli. Některé plochy jsme přeřadili do lučních porostů a sekáme je 2krát za rok, abychom podpořili rozvoj kvetoucích bylin. Na několika zdevastovaných místech, např. v ulici Levského, jsme louku nově vyseli,“ dodává místostarostka Tylová.

You may also like...