Oblíbený hmyzí festival se koná tento víkend v Zoo Praha

Na másle smažené cvrčky, pikantní larvy potemníka na česneku, pražené moučné červy nebo sarančata v lívancovém těstíčku – to vše můžete ochutnat tento víkend v Zoo Praha. Oblíbený hmyzí festival nabídne i speciální komentovaná krmení hmyzožravých zvířat.

Tuto sobotu a neděli mohou návštěvníci vyzkoušet různé hmyzí speciality a blíže se seznámit s benefity hmyzí kuchyně. Zoo Praha na víkend hmyzožravců připravila vedle hmyzích ochutnávek i další program. Na terase Vzdělávacího centra si návštěvníci mohou prohlédnout ukázky rozmanitých druhů bezobratlých živočichů, dozvědět se zajímavosti z hmyzí říše a seznámit se s hmyzem jako alternativním zdrojem potravy. Každou celou hodinu se zde pak bude konat komentované setkání s mnoha druhy hmyzu, včetně velkých švábů a strašilek. Program proběhne po oba dny mezi 10. a 16. hodinou, více informací najdete na webových stránkách www.zoopraha.cz/hmyzozravci2021.

Doprovodný program 17. – 18. 7. 2021:

10.00 – 16.00 Komentovaná setkání s bezobratlými živočichy z chovů kontaktních zvířat na terase Vzdělávacího centra (např. strašilka australská, strašilka ďábelská, pakobylka rohatá, strašilka ostruhatá, lupenitka filipínská, šváb madagaskarský atd.) – setkání se uskuteční každou celou hodinu.

10.00 – 16.00 Informační stanoviště na terase Vzdělávacího centra – ukázky rozličných druhů hmyzu, informace a zajímavosti z jejich života, přínosy hmyzí kuchyně jako alternativní možnosti stravování.

Komentovaná krmení a setkání u vybraných druhů zvířat, která se živí hmyzem:

10.00 Krmení fenků
10.30 Krmení hrabáčů kapských*
10.45 Krmení surikat
11.00 Krmení varanů smaragdových*
11.30 Krmení mláďat leguánů kubánských*
13.00 Krmení ibisů skalních
15.00 Krmení mravenečníků velkých
15.30 Komentované setkání s chovatelem u ježury australské

Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

* Počet účastníků komentovaného krmení je omezen kapacitou pavilonu.

You may also like...