Po stopách Kozla: Inspirativní příběh úspěšné rodiny Ringhofferů a pivovaru Velké Popovice

Pivo se ve Velkých Popovicích vařilo už od 14. století, až baron František Ringhoffer se ale rozhodl obnovit jeho slávu a vybudoval zde opravdový pivovar. Navždy tak spojil Velké Popovice s poctivě uvařeným pivem. Nechte se vtáhnout do pozoruhodného příběhu a vydejte se na prohlídkovou trasu Po stopách Kozla – od začátku července do konce září každý den ve 13 hodin.  

Začalo to jako pohádka – chudý kotlářský tovaryš Franz Ringhoffer se vypravil z Uher do Čech, aby se po letech jeho vnuk stal velkým průmyslníkem, povýšeným do stavu svobodných pánů s udělením dědičného šlechtického titulu baron. František Ringhoffer II. (1817–1873), významný průmyslník, podnikatel, politik, starosta Smíchova a poslanec Českého zemského sněmu, založil pražské smíchovské továrny a posléze inicioval vznik pivovaru v malé středočeské obci na jihovýchod od Prahy. Do dnešních dnů se z rozsáhlého komplexu Ringhofferových závodů zachoval pouze pivovar Velké Popovice. Je jediným výrobním závodem rodiny Ringhofferů, který nepřetržitě vyrábí svůj produkt od založení v roce 1874 až do současnosti.

Během devadesátiminutové komentované prohlídky Po stopách Kozla se dozvíte mnoho zajímavého nejen o zakladatelské rodině Ringhofferů, ale samozřejmě také o samotné výrobě proslulého velkopopovického piva. Prohlédnete si současnou i historickou varnu z roku 1928 či expozici pivních obalů. Obzvláště oblíbenou částí prohlídky je degustace  poctivého piva Kozel. Na závěr pozdravíte živého maskota pivovaru kozla Oldu. Mimochodem, prvního živého kozla přivedli majitelé do pivovaru na počest značky v roce 1938. Tehdy dostal jméno Olda, stejně jako všichni jeho následovníci.

Otevírací doba Návštěvnického centra a Kozlova obchodu: PO – NE od 10 do 18 hodin. Více informací na http://www.kozel.cz.

You may also like...