Ochutnejte novinku na českém trhu: Rum Merser

Na český trh přichází novinka z londýnské dílny s karibskými kořeny. Přivítejte Merser, rum, který svou kvalitou oslní i ty největší znalce. Zaujme vás již na pohled a luxusní chuťový zážitek na sebe po ochutnání nenechá dlouho čekat.

Rum patří k populárním druhům alkoholu. Kvalitní rum si totiž skvěle užijete jen tak samotný, ve vychlazené sklence s ledem, ale stejně tak ho skvěle spárujete s různými druhy nealkoholických nápojů, a tak připravíte osvěžující drink pro příjemné letní chvilky. Sáhněte po novém rumu Merser, který vám přináší Premier Wines & Spirits, a dopřejte si toto tekuté zlato i u sebe doma.

Merser představuje výběr těch nejlepších rumů z Dominikánské republiky, Jamajky a Barbadosu, jež zrály v sudech po dobu minimálně 12 měsíců. Z této kombinace vznikl rum, který v sobě snoubí vášnivost Karibiku a londýnskou lásku k rumům. Tento delikátní destilát byl smíchán v Londýně a zrál ještě dalšího půl roku v malých sudech (do každého se vejde asi 400 lahví rumu), čímž si vysloužil označení „Double Barrel“.

Ačkoli původ Merseru je karibský, jeho skutečným domovem je tedy Londýn. Anglická metropole byla v minulosti centrem prodeje rumů a jeho ulice byly plné domů, ve kterých byly míchány rumy dovážené právě z Karibiku. Rumová tradice zde sahala až na počátek 19. století, od roku 1970 však vymizela v důsledku požáru rumových doků a modernizaci zámořských lodí, které se už nevešly do londýnského přístavu. Rum Merser jde ve stopách svých historických londýnských předků a navazuje na tradici světové rumové metropole, kterou Londýn býval.  

Při přivonění vás uchvátí vůně vanilky s výraznou notou tropického ovoce. Ovanou vás lehké tóny toustů, ořechů a dubového sudu. Stejné chutě pak ucítíte i na jazyku při vychutnávání.

Rum Merser si můžete užít ve všech svých oblíbených drincích. Ať už jej zkombinujete s prémiovou kolou, zázvorovým pivem, nebo si připravíte starý dobrý Old Fashioned, rozhodně si pochutnáte a s vámi i každý, kdo drink s rumem Merser okusí.

Tipy na drinky:

Merser & Ginger

50 ml Merser, Thomas Henry Ginger Ale

Do vysoké sklenice vložte led, odměřte 50 ml rumu Merser a dolijte zázvorovou limonádou Thomas Henry. Dozdobte kandovaným zázvorem a plátky pomeranče.

Merser & Cola

50 ml Merser, fritz-kola

Sklenici naplňte ledem a zalijte ho 50 ml rumu Merser. Zbytek sklenice dolijte fritz‑kolou a sklenici ozdobte pomerančovou kůrou.

Rumovou novinku Merser můžete pořídit na www.1er.cz za 1075 Kč za 0,7l lahev.  

You may also like...