Papež František dnes mimořádné udělí požehnání Urbi et Orbi

Papež František udělí v pátek 27. března před vatikánskou bazilikou sv. Petra mimořádné požehnání Urbi et Orbi. Na náměstí kvůli karanténě pro veřejnost zcela uzavřeném bude předsedat eucharistické adoraci, kterou zakončí požehnáním.

Požehnání Urbi et Orbi (Městu a světu) uděluje papež pouze o Vánocích a Velikonocích. Bývá spojeno s jeho promluvou a pozdravem věřícím v mnoha jazycích. Jak píše agentura Reuters, souvisí papežovo nečekané rozhodnutí porušit tradici a udělit požehnání i mimo velké svátky se současnou těžkou situací Itálie. Modlitební zastavení na Náměstí svatého Petra, papežovu promluvu, adoraci a mimořádné požehnání bude v pátek 27. března od 18:00 hodin vysílat v přímém přenosu televize Noe.

Svou iniciativu oznámil papež František 22. března při polední modlitbě Anděl Páně. Hlava katolické církve o nedělích běžně promlouvá z okna Apoštolského paláce k poutníkům shromážděným na Svatopetrském náměstí, v době koronavirové pandemie ho mohou věřící sledovat v televizním přenosu z knihovny tohoto paláce, u nás ve vysílání televize Noe.

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...