Parník plovoucí na Seině má skla od společnosti Guardian Glass

Čtyři různé typy potahovaného skla Guardian SunGuard® pomáhají vytvořit energeticky úspornou skleněnou fasádu hudebního a kulturního centra La Seine Musicale, které se nachází na pařížském ostrově Île Seguin necelých 7 km vzdušnou čarou od Eiffelovy věže.

Všestranný koncertní komplex La Seine Musicale, který navrhlo studio Shigeru Ban and Jean de Gastines Architects, otevřel své brány publiku v roce 2017. Spodní část hudební haly má tvar šestihranné konstrukce podobající se skořápce a je zasklena sklem SunGuard® SNX 50/23 se solární ochranou, které umožňuje průnik dostatečného množství přirozeného denního světla a vynikající solární ochranu. Elipsoidní kopule, která připomíná obří vejce kombinuje sklo SunGuard® SN 70/41, SN 51/28 a SN 40/23. Díky svému atypickému tvaru a lokaci je někdy komplex označován za „parník plovoucí na Seině“.

Součástí areálu je vyvýšené divadlo určené převážně pro klasickou hudbu, větší koncertní sál, zkušebny, seminární místnosti, tiskové středisko, restaurace a rozsáhlá střešní zahrada. Velkou část denních energetických potřeb areálu zajišťuje rozsáhlé mobilní zakřivené pole solárních panelů pokrývající menší sál.

V komplexu se nacházejí dva koncertní prostory: víceúčelový sál s kapacitou 4000 míst (který může být změněn pouze na stání, a v tom případě pojme až 6000 osob), a menší síň (kapacita 1150).

Guardian Glass, hlavní obchodní jednotka společnosti Guardian Industries, je v celosvětovém měřítku jedním z největších producentů výrobků z plaveného, pokoveného a zpracovávaného skla. Ve svých 26 závodech na výrobu plaveného skla po celém světě vyrábí společnost Guardian Glass vysoce kvalitní sklo k použití v exteriéru (jak komerčních, tak i rezidenčních budov) a na interiérové architektonické aplikace, pro dopravu a technické výrobky. Sklo od společnosti Guardian lze nalézt v domácnostech, kancelářích, automobilech a některých z nejznámějších architektonických pamětihodností na světě. Guardian Glass Science & Technology Center průběžně pracuje na vytváření nových skleněných výrobků a řešení s využitím nejmodernějších technologií s cílem pomáhat zákazníkům see what’s possibble®.

You may also like...