Peugeot sází na elektrifikaci užitkových vozů

Ve druhé polovině příštího roku uvede Peugeot na evropský trh elektrickou verzi modelu Expert, nazvanou e-Expert. S tímto modelem se posunuje dál v plnění svého závazku nabídnout v roce 2021 kompletní modelovou řadu elektrifikovaných užitkových vozů.

Peugeot Expert, který nedávno přešel na emisní normu Euro 6D a stále více se dokáže přizpůsobit velmi specifickým potřebám klientů, brzy přijde i v elektrické verzi jako Peugeot e-Expert, která bude znamenat další potvrzení vedoucího postavení značky Peugeot na evropském trhu s užitkovými vozy.

V komplexní nabídce modelu e-Expert budou dvě úrovně dojezdu (200 a 300 kilometrů WLTP). Klient si tak bude moci zvolit elektroverzi, aniž by se musel vzdát předností, které stojí za úspěchem modelu Peugeot Expert. Vzhledem k tomu, že většina firemních klientů najezdí denně méně než 300 kilometrů, bude pro ně elektroverze vozu jasnou volbou. Dalším argumentem je stále omezenější možnost vjezdu do městských center, kdy v některých městech západní Evropy je povolen vjezd jen stoprocentně elektrickým vozům. Peugeot e-Expert zůstává věrný koncepci značky Peugeot „POWER OF CHOICE“, podle níž není nutné pořizovat si jiné vozidlo, pokud chcete řídit elektromobil. Zachoval si propracovaný styl, kterým se vyznačují verze se spalovacím motorem, a stejnou velikost nákladového prostoru.

Nový Peugeot e-Expert se na evropský trh dostane ve druhé polovině příštího roku, kdy naváže na úspěch vozu Peugeot Expert, jehož se od uvedení na trh v roce 2016 prodalo již více než 170 000 kusů. Posílí také vedoucí postavení značky Peugeot na evropském trhu s užitkovými vozy a do modelové řady Peugeot doplní další elektromobil, jenž se tak zařadí vedle modelů Partner Electric, e-Boxer, e-208, e-2008, e-3008, 508 Hybrid a Hybrid4.

Zpracoval: Bohumil Brejžek
Foto: Peugeot

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...