Podnikavé studenty a lidi z byznysu propojil pražský Innovation camp

Na začátku března se v prostorách pražského HubHubu uskutečnila vzdělávací akce Innovation camp, která propojila několik desítek středoškoláků s mentory ze společnosti NN. Celý den tu společně vymýšleli nejlepší podnikatelská řešení na základě soutěžního zadání „jak na mezigenerační komunikaci“. Absolutním vítězem se stal čtyřčlenný tým studentů z Brna a Prahy, který porotě představil projekt karetní hry s tématy pro společné hovory.

Innovation camp pořádá za účelem podpory podnikavosti mladých lidí několikrát do roka nevládní organizace JA Czech, vždy s novým tématem a partnery z praxe. Úkolem je během časového limitu vymyslet a poté odprezentovat vlastní projekt s obchodním potenciálem. „Cílem akce je podnítit v mladých lidech inovativní myšlení a plánování. Studenti z různých středních škol si vyzkoušejí práci v týmu, načerpají motivaci a podílejí se na řešení aktuálních problémů v oblasti inovací, technologií a vzdělávání. Téma každého setkání je do poslední chvíle utajeno, takže si nelze nic připravovat. Účastníci jsou ráno rozděleni do skupin tak, aby se vzájemně v týmech neznali, a během dne pracují na svých nápadech pro sociální podnikání. Aktivně jim při tom pomáhají odborníci z praxe, kteří jsou do studentských týmů začleněni, v tomto případě jimi byli lidé z firmy NN. Odpoledne následují prezentace vzniklých konceptů a vyhlášení vítězů,“ popsal výkonný ředitel JA Czech Martin Smrž.

V HubHubu zvítězili se svým projektem zábavné karetní hry s hracím polem pro různá životní období studenti Alena Matušková, Tereza Václavíková (obě z ISŠA, Brno), Jakub Palát (SŠ Gellnerka, Brno) a Martin Kareš (OA Heroldovy sady, Praha). Mezi dalšími návrhy týmů, jak zlepšit komunikaci mezi mladými lidmi a seniory, se objevila instituce pro společné vzdělávání, mobilní aplikace, která motivuje k návštěvám prarodičů a povídání si o rodinné historii, víkendové pobyty s programem nebo posílení vzájemné spolupráce škol a domovů pro seniory.

You may also like...