Podzim je čas dobrých čajů

Léto je nenávratně pryč, dny se krátí a podzimní chlad nám bere energii. Co s tím? Co se zkusit rozehřát a pozitivně naladit šálkem dobrého čaje, ať už doma, nebo v práci. Skvělé jsou třeba bylinkové čaje. Možná jste si v létě nasbírali a usušili bylinky sami, ale pokud ne, Pickwick pro vás připravil dvě novinky – Heřmánek s medem a Šípek s ibiškem.

Novinka Pickwick Heřmánek s medem kombinuje dvě oblíbené ingredience. Všestranný, zklidňující heřmánkový čaj je doplněný o medové kousky, které dodají čaji jemnou a lahodnou chuť. Složení je 100% přírodní. 

Druhá nová kombinace bylinek Pickwick Šípek s ibiškem je také 100% přírodní. Obsahuje 60 % šípku a 40 % sušených ibiškových květů. Šípky obsahují velké množství vitamínu C a další našemu zdraví prospěšné minerální látky. Ibišek je plný antioxidantů, a navíc nálev krásně zbarví.


Bohatá historie čajů Pickwick se datuje od roku 1753 spolu s firmou Douwe Egberts. V tomto roce Egbert Douwes a jeho žena Akke Thijsses otevřeli svůj koloniál v městečku Joure v Holandsku, čímž položili základy dnešní společnosti Douwe Egberts. Egbert a Akke viděli své poslání v prodeji výrobků, které „zvyšují požitky každodenního života“. Až do první světové války prodávali široký sortiment zboží, hlavními výrobky byla káva, tabák a čaj. Současné jméno získal Pickwick v roce 1937. Ve snaze najít více „anglicky znějící“ jméno pro čaj Douwe Egberts, přišla žena tehdejšího ředitele s nejlepším návrhem. Jejím oblíbeným spisovatelem byl Angličan Charles Dickens, a tak navrhla Pickwick podle díla „Kronika Pickwickova klubu“.

You may also like...