Praha 5 chce uklidnit situaci na Andělu a zvýšit pocit bezpečí občanů

Se začátkem školního roku spustila Praha 5 informační kampaň, která má občany zapojit do zvýšení bezpečnosti v okolí Anděla. Zároveň tím chce městská část zvýšit tlak na hlavní město, které je za bezpečnost primárně odpovědné. 

“Záleží nám na tom, aby se obyvatelé Prahy 5 cítili bezpečně, proto děláme maximum toho, co můžeme. Díky dobré spolupráci s bezpečnostními složkami se nám podařilo posílit policejní hlídky na exponovaných místech, ale problematiku drogově závislých toto opatření neřeší. V prvé řadě s řešením musí přijít vedení metropole. To má celou problematiku plně v kompetenci. V Praze musí být daleko více takzvaných nízkoprahových kontaktních center, protože jedině tak se sníží koncentrace uživatelů drog v jednom místě. Navíc tato centra nebudou tolik přetížená, a tak budou mít více času na komplexnější práci se svými klienty“ vysvětluje starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková.

V Praze dnes fungují tři kontaktní centra, která jsou zaměřena speciálně na pouliční uživatele drog. Dvě z nich se nacházejí v těsné blízkosti Anděla. Dlouhodobě jsou tlaku pouličních narkomanů vystaveny právě Praha 5, Praha 1 a Praha 2. Starostové těchto městských částí se tak rozhodli spojit síly a vytvořit větší tlak na hlavní město.

„S Janou Černochovou, starostkou Prahy 2, s Petrem Hejmou, starostou Prahy 1, a s dalšími místostarosty připravujeme kulatý stůl, kde chceme představit konkrétní požadavky k vedení hlavního města Prahy. To by urychleně mělo přijmout taková řešení, která by plány a strategie v oblasti protidrogové politiky konečně přenesly ze stohů papírů do ulic,“ dodává radní pro sociální oblast a bezpečnost JUDr. Petr Lachnit.

U Anděla lidé v těchto dnech dostávají informační leták s důležitými telefonními čísly na bezpečnostní složky a úředníky městské části Prahy 5, kteří se zabývají protidrogovou, sociální a bezpečnostní problematikou. Požadavky na vedení hlavního města chtějí starostové Prahy 5, 1 a 2 formulovat 17. září v paláci Žofín v rámci veřejného Kulatého stolu.

You may also like...