Premiéra zimní komedie Ženská na vrcholu

Příběh filmu režisérky Lenky Kny, natočený podle námětu scenáristky Hany Cielové, se odehrává na odlehlé vysokohorské chatě na Slovensku. Tam se shodou náhod ocitne hlavní hrdinka, úspěšná majitelka pražské biokavárny Helena v podání Anny Polívkové. Nadšená zastánkyně zdravého životního stylu je svobodnou matku osmiletého syna „Kulíška”, s nímž chce strávit ve slovenských horách poklidné Vánoce. Její představy pohodové idyly však změní setkání se dvěma diametrálně odlišnými bratry, milovníky adrenalinu, a ona se tak nechtíc stane součástí jiskřivě humorného milostného trojúhelníku.

Bratry ve filmu představují Martin Dejdar jako starší Richard a Marek Němec coby živelný mladší Mišo. Richard, uzavřený horal a instruktor adrenalinových sportů, se sám stará o malou dcerku Zuzu, kdežto Mišo, záchranář Horské služby, je milovníkem zábavy a lamačem ženských srdcí. A tahle nesourodá trojice se sejde na sněhem zapadané vysokohorské chatě Samota, takže o legraci ani romantiku není nouze.

Humornou notu do příběhu vnášejí i starostliví rodiče Heleny v podání Bolka Polívky a Jany Preissové. Oblíbená herečka se tímto snímkem vrací po dlouhých letech před filmovou kameru. „Je to o rodině a hraju milující babičku, kterou v reálném životě jsem, a pracuji s kolegy, kteří jsou mému srdci blízcí,” prozradila Jana Preissová důvod, proč tuto roli přijala. „Je to krásné hrát Janě manžela. My jsme ve filmu manželé už asi padesát let, a je tedy dovoleno se trochu špič­kovat. To jsme si užívali,” dodal Bolek Polívka, který ve filmu poprvé hraje otce své skutečné dceři.

V nové české zimní komedii Ženská na vrcholu, která je plná humoru, lásky a krásných zasněžených exteriérů, uvidí diváci i Janu Krausovou, Marka Adamczyka, Danicu Jurčovou, Romana Pomajba, populárního slovinského herce Matjaže Javšnika a talentované dětské herce – Antonína Holoubka a Emmu Voksovou.

Hudba k filmu je dílem renomovaného muzikanta Michala Pavlíčka, písně nazpívali Kamil Střihavka, Bára Basiková a Matěj Ruppert.

Foto: Petr Brodecký

O filmu:
Trochu svérázná svobodná matka, úspěšná majitelka biokavárny Helena (Anna Polívková) odjíždí na popud své tety Ely (Jana Krausová) s nadšeným osmiletým synkem Mikulášem strávit advent na horách, aby se vyhnula svému citovému problému. Díky své roztržitosti a hře osudu se ocitá na vysokohorské chatě, kde samotářský horal Richard (Martin Dejdar) provozuje adrenalinové sporty a žije tu se svou malou dcerkou Zuzou a živelným bratrem Mišem (Marek Němec), uznávaným členem Horské služby, milovníkem žen a zábavy. Celá tahle nesourodá partička se ve sněhem zapadané Samotě rozhodně nenudí. A to Helena ještě netuší, že v tu samou dobu její starostlivá milující matka (Jana Preissová) donutí protestujícího otce (Bolek Polívka), aby vyrazili na hory za nimi. Jsou Vánoce a rodina musí být přece pohromadě!

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...