Řada letních kin promítá i na podzim, o filmy pod širým nebem je velký zájem

Užít si ještě trochu bezstarostné letní atmosféry můžete i díky letním kinům. Řada z nich totiž i po prázdninách promítá dál a jen pražská letní kina tento týden nabízí přes dvacet projekcí. O filmy pod širým nebem je letos velký zájem. Letní kina proto za sezónu nabídla o více než tisíc projekcí více než vloni. 

Pravděpodobně i koronavirová pandemie přispěla k zájmu o letní kina. „Během prázdnin proběhlo po Česku téměř čtyři a půl tisíce projekcí, což je přibližně o tisíc víc než vloni. Jelikož ale řada kin hraje dál, celkový počet ještě trochu naroste,“ uvedl zakladatel portálu Letňáky.cz Jan Hadrava. Zcela nejvytíženějším dnem pak podle něj byl pátek 23. července, kdy se v Česku pod hvězdnou oblohou promítalo celkem sto dvacet tři filmů. 

Mezi města, která v projekcích pokračují i v září, patří Praha. „Za léto se zde promítalo více než čtyři sta filmů a dalších pětašedesát projekcí je plánováno i na září. Podle našich údajů bude v Praze do konce měsíce promítat ještě patnáct letních kin,” dodal Hadrava s tím, že právě v hlavním městě proběhne třetina všech zářijových projekcí. 

Lidé si navíc v Praze častěji užijí letní kino zdarma. Téměř tři z deseti projekcí v Praze totiž nemají vstupné. Ve zbytku republiky je to pouhých devět procent. 

Táhnou české komedie. Diváky čekají i novinky

Podle největší české databáze Letňáky.cz, která zveřejňuje program okolo 450 letních kin, byly letos největším lákadlem české komedie. Obecně pak česká tvorba obsadila první desítku nejpromítanějších filmů. Kromě komedií jako 3Bobule, Vlastníci, Chlap na střídačku, Ženy v běhu či Poslední aristokratka nabídla letní kina divákům i novinky jako například film Havel.

V Praze si tento týden mohou zájemci zajít na novější snímky, jako je například dokument Víta Klusáka V síti v jeho nejsurovější necenzurované verzi (Letní kino Kamínka), Oscarem oceněný korejský film Parazit v letním kině před klubem Cross, či na klasiky jako Dědictví aneb Kurvahošigutntág v letním kině na střeše Veletržního paláce. Více tipů, kam vyrazit na filmy pod širým nebem, najdete na www.letnaky.cz

You may also like...