Šarlatán po rekordním úvodu stále láká diváky do kin

Nejnovější snímek režisérky Agnieszky Holland Šarlatán s Ivanem Trojanem v hlavní roli vstoupil do tuzemských kin 20. srpna a během prvního víkendu, který bývá signálním indikátorem diváckého zájmu, zaznamenal rekordní návštěvnost 62 955 lidí. A dařilo se mu i ve dnech následujících, kdy ve víkendové statistice Unie filmových distributorů obsadil druhou příčku. Životopisné drama inspirované skutečnými osudy kontroverzního léčitele Jana Mikoláška si dosud nenechalo ujít 180 512 diváků, což je v době, kdy mnozí z obav z šíření nemoci covid-19 dávají přednost jiné zábavě, mimořádný úspěch! Tvůrci Šarlatána věří, že návštěvnost dále poroste a příznivci českého filmu tak podpoří kulturní segment, který současná koronavirová krize zasáhla drtivou silou.

„Jsem skutečně štasná, že diváci projevili tak velký zájem o náš film,“ zareagovala paní režisérka Agnieszka Holland a dodala: „Dělali jsme jej s láskou, a proto nás těší, že i lidé v kinech ho mají rádi. Jde sice o universální téma, ale teď, v době pandemie, nejistoty, zmatku a podstatných existenciálních otázek, které si všichni často klademe, vyznívá mimořádně aktuálně a silně.“

„Musíme přiznat, že nás návštěvnost a zájem diváků o film po celé republice velmi příjemně překvapil.  Moc nás těší, že si diváci Šarlatána oblíbili a jsme šťastní z toho, jak pozitivně jej přijali a stále na něj chodí do kin. Dostáváme spousty krásných a milých reakcí a hlavně  nových informací od lidí, kteří se s panem Mikoláškem znali a léčil  je anebo někoho z jejich rodiny. Je opravdu dechberoucí, jak jeden člověk dokázal ovlivnit v dobrém slova smyslu životy tolika lidí po celém Československu,“ konstatovala Šárka Cimbalová, producentka filmu Šarlatán.

Film Šarlatán vyrobila společnost Marlene Film Production producentky Šárky Cimbalové. Českým distributorem je společnost CinemArt, o světovou distribuci se stará Films Boutique. O nejnovější počin režisérky Agnieszky Holland, který měl zdařilou světovou premiéru 27. února na Berlinale, je zájem nejen doma, ale i v zahraničí. V současné době už byl Šarlatán prodán do Francie, Španělska, Itálie, Austrálie, Izraele, Turecka, Německa, Rakouska, Bulharska, Maďarska, Islandu, Latinské Ameriky a dalších zemí.

Evropská filmová akademie zařadila Šarlatána do úzké nominace na letošní Evropské filmové ceny. Vítězové budou slavnostně vyhlášeni v prosinci.

www.cinemart.cz/filmy/sarlatan
www.facebook.com/filmsarlatan

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...