Sklárna MOSER získala exkluzívní zakázky pro zahraniční prezidentskou kancelář a královskou rodinu

Tradiční česká sklárna Moser získala dvě nové exkluzivní zakázky v zahraničí. Sadu Royal s královským erbem si do svého paláce v Bukurešti objednala rumunská královská rodina. Do prezidentské kanceláře Turkmenistánu zároveň putuje osm sad nápojového portfolia Copenhagen, které obsahují 336 kusů skleniček a 7 džbánů.  Do Turkmenistánu také poputuje 7 sad nových sklenic na whisky s rytinami prezidentských koní. 

Horse Whiskey set

„Máme velkou radost z těchto nových zahraničních zakázek, které jsou velkým úspěchem našeho prodejního týmu, obzvláště v kontextu aktuální pandemie a zpomalení mezinárodního obchodu. Moser díky nim bude i nadále reprezentovat českou sklářskou tradici v zahraničí a rozšíří řadu královských a prezidentských slavnostních tabulí, které zdobí již více než 160 let,” uvedl Pavel Krajčík, obchodní ředitel firmy Moser.

Více než sto let úspěchu kolekce Royal potvrzuje, že její novoempírová jednoduchost je dokonale nadčasová. Nápojový set, který vznikl původně na zakázku pro manželku anglického krále Edwarda VII., si za dobu své existence získal přízeň norského krále Haakona VII, tureckého sultána Abdula Hamida či maháradži z Barody. Tímto souborem křišťálového skla byla vybavena diplomatická zastupitelství Československa i sídlo Spojených národů v New Yorku. 

Nápojový set s názvem Copenhagen vznikl v roce 1992 a stal se exkluzivní kolekcí na českých ambasádách po celém světě.

Vlastnictví moserovského křišťálu bylo vždy prestižní záležitostí a říká se o něm proto, že je „sklem králů”. V řadách majitelů křišťálových děl se za dobu existence značky potkalo nespočet významných osobností. Patří k nim nejen čeští prezidenti, Masaryk i Havel, ale namátkou také britská královna Alžběta II. i vévodkyně Camilla, španělští králové Juan Carlos I. i Filip VI., norský královský pár Harald V. a Sonja nebo papežové Jan Pavel II. či Benedikt XVI.

Společnost MOSER, a.s. je česká sklárna se sídlem v Karlových Varech, která vyrábí díla z vysoce kvalitního bezolovnatého křišťálu. Firma pokračuje v tradici exkluzivní manufaktury Moser, kterou v roce 1857 založil v Karlových Varech rytec a obchodník Ludwig Moser. Dnes patří mezi přední české exportéry a reprezentuje tak celosvětově českou sklářskou tradici. Moser je členem společenství Comité Colbert, které si klade za cíl udržet a rozvíjet tradiční rukodělnou výrobu luxusních výrobků. Více naleznete na www.moser.cz

You may also like...