Šmicer, Panenka a Pohlreich pomáhali golfem Bublinkám

Na privátním hřišti Royal Beroun Golf Clubu se 9. září sešla spousta známých tváří. Důvod byl prostý, konal se zde již 11. ročník charitativního turnaje PINK BUBBLE CHARITY GOLF CHALLENGE, který podporuje mladé lidi s onkologickým onemocněním. Slavní fotbalisté Vladimír Šmicer, Antonín Panenka, Ivan Hašek, bývalý hráč NBA Jiří Welsch, kuchař Zdeněk Pohlreich či režisér Ondřej Trojan a spousta dalších pomohli vybrat přes 604 tisíc korun. „Velmi si vážíme velkorysosti managementu berounského klubu a děkujeme i jeho členům, neboť nám každoročně poskytují své krásné hřiště i odborné zázemí zcela zdarma. Díky tomu mohou veškeré prostředky, které získáme od hráčů a podporovatelů nadace, pomoci přímo konkrétním pacientům,“ uvedla Martina Šmuková, zakladatelka Nadačního fondu Pink Bubble. Ten za deset let své existence pomohl již stovkám náctiletých a mladých dospělých, kterým rozdělil přes 28 milionů korun a splnil přání v hodnotě 10 milionů korun.

Pomoct dobré věci přijelo na parádní golfové hřiště do Berouna 82 hráčů, rozdělených do 21 flightů. Vyhlášeny byly tři nejlepší z nich, přičemž nejvíc stablefordových bodů získal filmařský tým, za nějž hráli například režisér Ondřej Trojan s manželkou, herečkou Barborou Trojanovou. O pouhý bod méně uhrál tým Ing. Pavla Hlinky a pomyslný bronz vybojoval Vršovický dloubák, kde své golfové umění předvedly fotbalové legendy, mj. Antonín Panenka, Ivan Hašek a Ladislav Vízek. Vyhlašoval se také absolutní vítěz na rány brutto, kterým se s vynikajícím skóre 68 ran stal Marek Růžička. Turnaj moderovala komentátorka ČTsport Ivana Chvátalová a kromě osvěžujícího pozdně letního počasí se celým dnem nesla i příjemná atmosféra a radost ze společné pomoci. „Je to krásná akce, které se moc rád pravidelně účastním, a moc mě těší, že svou přítomností mohu pomoct,“ uvedl jeden z účastníků a další fotbalová legenda Vladimír Šmicer.
Celý turnaj je organizovaný s minimálními finančními náklady, vynikající občerstvení věnuje pravidelně společnost KampaPark, růžové křišťálové poháry pro vítěze vyrábí pro turnaj firma Material a také všechny ceny a dárky do tomboly věnovaly partnerské firmy a podporovatelé nadace. Zvláštní poděkování za záštitu nad turnajem patří pánům Vojtěchu Matějčkovi a Michalu Tůmovi z ředitelství Royal Beroun Golf Clubu a také jejich skvělému týmu.

Nadační fond Pink Bubble založila v roce 2012 modelka Martina Šmuková s cílem podporovat mladé lidi, kterým život zkomplikovala rakovina. Plní jim přání, aby se v čase náročné léčby měli na co těšit a z čeho radovat. Pacientům a jejich rodinám také poskytuje jednorázovou finanční pomoc v případě nečekané krize spojené s onkologickou léčbou, přispívá na zdravotnické služby a pomůcky nebo pořádá terapeutické a zážitkové pobyty pro ty, kteří už mají aktivní léčbu za sebou. Mladým lidem rovněž zprostředkovává školení nebo brigády a poskytuje jim cílenou pomoc, aby po ukončení léčby co nejsnáze mohli vykročit do nové životní etapy.


„Ke všem příjemcům naší pomoci, kterým důvěrně říkáme „Bubliny“, přistupujeme individuálně, abychom je podpořili v tom, co právě oni potřebují nejvíc, a abychom jim pomohli postavit se zpátky na vlastní nohy“,
vysvětluje zakladatelka nadace Pink Bubble a doplňuje: „Čas strávený v nemocnici se jim snažíme vykompenzovat splněným přáním a také zážitky, na které se nezapomíná. Protože právě momenty štěstí a radosti jsou pro dospívající, kterým do života zasáhlo těžké onemocnění, moc důležité. Všechny naše aktivity směřujeme k tomu, abychom mohli naše „Bubliny“ rozptýlit, posílit jejich naději a vnést jim do života co nejvíce smíchu a dobré nálady. Výtěžek z letošního ročníku turnaje poputuje na ozdravný pobyt pro 23 plnoletých pacientů, který jim přinese spoustu zážitků na palubě stoleté plachetnice v holandském moři Waddenzee.“

Své letošní desáté narozeniny Pink Bubble slaví několika velkými projekty. „V květnu jsme po rozsáhlé rekonstrukci znovuotevřeli terapeutickou zahradu pro malé i větší pacienty ve Fakultní nemocnici v Praze – Motole, které jsme vytvořili už v roce 2014. Ve spolupráci s lékaři této nemocnice a hercem panem Petrem Nárožným jsme podpořili projekt Easy MRI, který pacientům usnadňuje náročné vyšetření na magnetické rezonanci. Dále chystáme rozšířené vydání oblíbené knížky „Jak to zvládnout v nemocnici“, jejímiž autory jsou malí onkologičtí pacienti a kterou svými postřehy doplnili naši dospívající bublinoví klienti,“ uzavírá Martina Šmuková.

You may also like...