Speciální prohlídky Plzeňského historického podzemí za svitu baterek

Vzácná příležitost navštívit Plzeňské historického podzemí a objevit tajemství labyrintu chodeb pod západočeskou metropolí netradičně za svitu baterek se naskytne od 17. do 20. listopadu vždy od 17 a 18 hodin. Speciální prohlídky vás zavedou i do části podzemní chodby, kterou běžně není možné navštívit.

Vstupenky na speciální prohlídku podzemí za svitu baterek doporučujeme pro velký zájem zakoupit online na https://www.prazdrojvisit.cz/kalendar-akci/podzemi-za-svitu-baterek-4/

Plzeňské historické podzemí je s délkou 13 km jedním z největších komplexů podzemních prostor u nás. Veřejnosti se otevřelo před více než 35 lety po pečlivých archeologických výzkumech a náročné obnově, která vyzdvihla staletou historii sahající až k počátkům města.  Přístupné je z původního právovárečného domu z 15. století, ve kterém dnes sídlí unikátní Pivovarské muzeum. Podzemní prostory dříve sloužily k výrobě piva, skladování potravin, ale také jako obranný systém během dob nepokojů. Díky exponátům a vystaveným nálezům proniknete během prohlídky do historie města a každodenního života středověkých obyvatel města Plzně a také se dozvíte, jak podzemí od 13. století vznikalo.

You may also like...