Společnost BILLA reaguje na nové usnesení vlády České republiky o ochraně nosu a úst

Na základě nového bezpečnostního vládního nařízení o ochraně nosu a úst dostali zaměstnanci všech 240 prodejen BILLA včasné a přesné instrukce, jak přistupovat k zákazníkům v souvislosti s kontrolami dodržování mimořádného opatření. Všichni zaměstnanci jsme opětovně informováni o tom, co je deklarováno jako přípustná ochrana nosu a úst.

Zároveň jsme vydali příkaz, aby veškerý personál prodejny, tedy i zaměstnanci bezpečnostních agentur kontrolovali dodržování opatření. Je nutné konstatovat, že společnost, a tudíž i zaměstnanci společnosti BILLA, nemají žádnou pravomoc toto opatření u zákazníků vymáhat. 

Po prvních hodinách účinnosti prozatím neevidujeme žádné problémy s dodržováním nového opatření. Zákazníci jsou ukázněni a novému opatření se stačili přizpůsobit.

Ohledně ochranných pomůcek nosu a úst

Všichni zaměstnanci BILLA jsou nadále vybavováni respirátory třídy FFP2 /KN 95 nebo třídou vyšší. Zásoby neustále doplňujeme, abychom je po celou dobu pandemie koronaviru ochránili. Zároveň máme pro případ potřeby naskladněno dostatečné množství chirurgických roušek pro další užití.

Stejným způsobem doplňujeme zásobu roušek a respirátorů pro naše zákazníky. Chirurgické roušky nabízíme v balení po 10 ks za cenu 34,90 Kč, balení 3 ks respirátorů třídy FFP2 za cenu 32,90 Kč (bílé nebo barevné provedení). Prodej na osobu momentálně neomezujeme. Ceny roušek nebo respirátorů se odvíjí od nákupní ceny u dodavatele.

U respirátorů bude společnost BILLA po dobu platnosti rozhodnutí o prominutí daně z přidané hodnoty zohledňovat snížení sazby DPH. 

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...