Společnost CBRE podporuje Klub svobodných matek

Déle než rok trvající koronavirová pandemie těžce doléhá na nás všechny. Mezi nejohroženější skupiny však patří matky samoživitelky, které se u svých dětí musely přizpůsobit uzavření škol a turnusové výuce. To má přirozeně za následek omezení jejich pracovní činnosti. Zdaleka ne všechny totiž mají možnost práce z domova, která je při péči o děti již sama o sobě dost komplikovaná. Mnohé z nich se proto dostaly do tíživé finanční situace, se kterou se jim snaží pomáhat nezisková organizace Klub svobodných matek. Tu se stejně jako vloni rozhodla podpořit společnost CBRE, letos částkou 120 tisíc korun.

„V průběžné spolupráci s Klubem svobodných matek vidíme opravdový smysl. Každý rodič samoživitel to měl náročné i v období před pandemií. Natož nyní v covidové době: rodin s problémy přibývá, protože maminky se o své děti – zejména o ty menší – starají dennodenně na plný úvazek,“ komentuje Clare Sheils, generální ředitelka CBRE pro Českou republiku, a dodává: „V minulém roce jsme kromě peněžních darů zorganizovali mezi našimi zaměstnanci také sbírku oblečení do charitativního obchodu Klubu svobodných matek. Také letos se chceme podílet na podobných aktivitách.“ 

„Společnost CBRE je naším dlouhodobým partnerem, který se aktivně zapojuje do probíhajících programů pomoci. Ať už se jedná o finanční podporu v rámci COVID programu na úhradu potravin a nákladů na bydlení pro rodiny sólo rodičů v nouzi, nebo materiální pomoc v podobě dětského a dámského oblečení. Moc si této pomoci vážíme, protože je důkazem lidské solidarity, která je v této náročné době nedocenitelná“, uvádí ředitelka Klubu svobodných matek Dana Pavlousková. 

Klub svobodných matek poskytuje kromě finanční také materiální a odbornou právní pomoc. Ve svých programech se zaměřuje hlavně na zajištění potravin a pokrytí nákladů na bydlení a dalších základních potřeb. Podpora se týká také obědů ve školách a školkách, letních táborů či vánočních dárků.

You may also like...