Stanovisko společnosti ABF k plánované vládní čtvrti v Letňanech

(Praha) Výstavní areál PVA EXPO PRAHA v Letňanech, o jehož budoucnosti se spekuluje v souvislosti s plánem budování vládní čtvrti, je českým srdcem nejen veletržního oboru. Za více než dvacet let existence se stal nejmodernějším a největším veletržním komplexem v hlavním městě ČR. Je místem mezinárodního významu a zázemím pro konání zásadních událostí ze stavebnictví, sportu, gastronomie, vědy i kultury. Každoročně uvádí novinky, trendy a převratné technologie tisíců společností z celého světa. Jeho branami ročně projde až milion lidí.

Architekti, projektanti, dodavatelé, investoři, developeři nebo výrobci stavebních materiálů – u nich je počátek legendy výstaviště PVA EXPO PRAHA, když se jen půl roku po sametové revoluci začala psát historie dnes nejvýznamnějšího stavebního veletrhu FOR ARCH. Středoevropská událost oboru nevystačila s původními prostory v Paláci kultury a následně na Strahově a dala impuls k položení základního kamene areálu v Letňanech. V září 1998 se pro stavaře i širokou veřejnost poprvé otevřely brány PVA EXPO PRAHA.

Tomáš Kotrč

V současnosti, o 21 let později, má za sebou FOR ARCH již třicátý ročník. Ten před pár dny prolomil dosavadní mety veletržních událostí v Čechách, když představil 791 vystavovatelů ze 17 států světa na ploše 40 000 m2 a přivítal téměř 73 tisíc návštěvníků. „Jubilejní ročník také významně přispěl k posunu v otázce digitalizace stavebnictví a rekodifikace stavebního práva, když na své konferenci TECHNOLOGICKÉ FÓRUM propojil představitele vlády ČR a odborné instituce v debatě o budoucnosti českého stavebnictví,“ řekl generální ředitel a místopředseda představenstva ABF, a.s. Tomáš Kotrč. FOR ARCH je také místem komplexních možností setkání a konzultací s odborníky v oboru v rámci bezplatných poradenských center.

Jediný multifunkční areál hlavního města

Prostory letňanského výstaviště jsou dnes nejmodernějším a největším komplexem svého druhu, který hlavní město Praha má. Svou strategickou polohou a dopravní dostupností nabízí komfort pro vystavovatele i návštěvníky a dokáže ve svých sedmi multifunkčních halách zabezpečit podmínky pro jakýkoliv rozsah a typ akce. I proto se stává stále více vyhledávaným prostorem. Za rok 2018 hostilo výstaviště 116 akcí, kterých se zúčastnil až milion návštěvníků. Jen na veletrzích společnosti ABF, a.s. se představilo 4 461 vystavovatelů z 34 států během 35 akcí. Ty navštívilo více než 428 000 lidí. V první půli roku 2019 přivítala ABF, a.s. na svých akcích již 531 000 lidí.

Vzhledem k plánované rekonstrukci a změně konceptu využití výstaviště v Holešovicích, které by se mělo po své proměně stát dějištěm ryze kulturních akcí a místem trávení volného času Pražanů, tak PVA EXPO PRAHA zcela převzalo i úlohu hostitele významných holešovických veletrhů a stalo se jediným srdcem veletržního života hlavního města.

Dějiště uvádění technologických premiér, odborných setkání i rodinné zábavy

Letňanský výstavní areál si získal oblibu sofistikovanou organizací akcí, ale také exkluzivním programem, který pro veřejnost nabízí. Uznání a respektu se těší i ze strany vystavovatelů, kteří si právě PVA EXPO PRAHA vybrali pro premiéry a prezentace klíčových produktů svých společností. Například podzimní veletrh čisté mobility e-SALON představil loni Česku v národní premiéře vozy značek Volkswagen, Toyota, Lexus, Audi nebo Jaguar. Poprvé k vidění bylo v Letňanech také unikátní elektrické letadlo ΦNIX, které představuje průlom v letecké dopravě. Přelomové technologie svého oboru uvedli také vystavovatelé světa cyklistiky na jarním FOR BIKES nebo designéři a výrobci nábytku na FOR INTERIOR a DESIGN SHAKER.

Technologické novinky a trendy v PVA EXPO PRAHA každoročně představují také společnosti z oborů gastronomie, bydlení, designu, sportu, videoher a interaktivní zábavy, vědy nebo dekorací. Již na podzim se v Letňanech uskuteční také nejvýznamnější setkání profesionálů z pohostinství na KONGRESU FOR GASTRO & HOTEL nebo evropských stomatologů na veletrhu PRAGODENT. Odborníci z oblasti cestovního ruchu navštíví CZECH TRAVEL MARKET, vyznavači čisté mobility e-SALON a pro rodiny s dětmi nebo seniory organizátoři chystají veletrhy FOR BABIES, FOR GAMES, FOR TOYS nebo STŘÍBRNÉ VÁNOČNÍ DNY s bohatým kulturním programem a charitativní duší.

Díky zázemí, které areál PVA EXPO PRAHA dokáže poskytnout, se v posledních letech staly Letňany také dějištěm kulturních akcí evropského významu. S jeho podporou se představili desetitisícovým davům umělci z celého světa, například kapely Muse, Metallica, Rolling Stones nebo zpěvák Ed Sheeran.

Lucie Bártová, vedoucí PR oddělení ABF, a.s.

You may also like...