Trendy stavebnictví, rady odborníků, inovace pro města i udílení prestižních cen na FOR ARCH 2020

31. stavební veletrh FOR ARCH probíhá od 22. do 26. září na výstavišti PVA EXPO PRAHA. Účastní se nejvýznamnější firmy ze stavebnictví, připraven je doprovodný program, poradenská centra a především nové produkty i osvědčená kvalita českých výrobců nebo udílení cen GRAND PRIX a TOP EXPO. V souběhu mimořádně proběhne veletrh pro zahrady FOR GARDEN a jednodenní výstava FOR CITY. Letňanský areál se navíc proměnil v zónu s maximální bezpečností a zajistí komfort návštěvníků i vystavovatelů. Oficiálními vozy veletrhu jsou automobily značky FORD. Generálním partnerem veletrhu FOR ARCH je Skupina ČEZ.

Obory veletrhu komplexně pokrývají klíčová odvětví stavebnictví a zahradní architektury poskytující návštěvníkům ucelený přehled o dění a nabídce v oboru. „V Letňanech se představí nejvýznamnější společnosti z oblastí elektroniky a zabezpečení, stavby, vytápění i wellness & spa a nabídnou produktové novinky i kvalitní práci,“ řekla koordinátorka veletrhu FOR ARCH Kateřina Maštalířová. Mezi vystavovateli najdou návštěvníci prestižní značky například firmy Heluz, Wienerberger, Jablotron, Baumit, HDL, Ekonomické stavby a další.

Program pro odborníky i širokou veřejnost

Pro návštěvníky bude v rámci veletrhu připraven doprovodný program nabízející tematické konference, přednášky, workshopy i semináře. Z čeho mohou návštěvníci vybírat? Tématu bezpečnosti se bude věnovat 5. ročník konference Požární bezpečnost staveb ve středu 23. září, kde se již tradičně setkají hasiči, stavaři, specialisté technologií, facility manažeři i securita. Čtvrtek 24. září bude patřit semináři ZABEZPEČTE SE – BEZPEČNÝ DOMOV od Ministerstva vnitra, Policie ČR a Cechu mechanických zámkových systémů ČR. Během soboty 26. září je možné navštívit přednášky Chytře na úspory energie od Centra Pasivního domu nebo Změny legislativních požadavků na konkrétních příkladech od G SERVIS CZ.

Významnou událostí bude premiérová výstava FOR CITY: Inovace pro města, obce a regiony, která se uskuteční 25. září souběžně s odbornou konferencí SMART CITY FOR ARCH v Kongresovém sále výstaviště. Inovativní řešení pro města, obce a regiony se poprvé představí v souběhu s veletrhem FOR ARCH. Hlavními tématy budou moderní technologie všude tam, kde slouží komunitě jako celku v rámci poskytovaných veřejných služeb. Kromě FOR CITY si návštěvníci mohou prohlédnout výstavu 12. ročníku YOUNG ARCHITECT AWARD 2020 nebo projekty Stavby roku 2020. Letošní FOR ARCH obohatí i CZECHINDUSTRY PHOTO. Podrobnosti a kompletní přehled na: www.forarch.cz/program.

Poradenská centra napříč obory

Pro návštěvníky budou k dispozici odborníci v poradenských centrech připravení bezplatně poradit. Stavební poradenské centrum ČKAIT v Hale 1 poradí s otázkami týkajícími se stavebního zákona a dalších předpisů ve výstavbě, správního řízení, dokumentace ve — výstavbě, navrhování a provádění staveb, stavebních materiálů atd. Více na www.forarch-poradenskacentra.cz.

Pro nejlepší GRAND PRIX a TOP EXPO

Během každého ročníku veletrhu FOR ARCH se mezi vystavovateli koná soutěž o nejlepší exponát/technologii GRAND PRIX. Odborná porota posoudí první den veletrhu všechny přihlášené technologie a zaměří se na technické parametry, progresivní technologie, netradiční nápad, mimořádnou kvalitu za přijatelnou cenu, materiál, ekologické hledisko, energetickou úspornost i možnosti uplatnění na trhu. Ocenění si odnesou i nejpůsobivější expozice, a to v rámci soutěže TOP EXPO. Předání cen se uskuteční na stáncích vystavovatelů v průběhu veletrhu. Soutěžní exponáty si můžete prohlédnout na www.forarch.cz/qrandprix.

Kromě vystavovatelů bude na návštěvníky veletrhu FOR ARCH pečlivě připraven také areál PVA EXPO PRAHA. Haly areálu i okolí jsou vybaveny navigačními systémy a navýšil se počet obslužného personálu pro maximální komfort návštěvníků. Vzhledem k modernímu vybavení hal a jejich prostupnosti je ve vnitřních prostorách zajištěn přísun čerstvého vzduchu. „Z důvodu určeného maximálního počtu osob v jednotlivých sektorech v jeden okamžik jsou v prostorách instalovány technologie mapující aktuální množství lidí v určeném prostoru. Změnilo se i rozložení expozic uvnitř hal, kdy jsou rozšířeny uličky v průchozích koridorech i v bočních sekcích mezi stánky,“ řekl výkonný ředitel ABF, a.s. Martin František Přívětivý. Vstupenky je možné pořídit z domova. Více na www.forarch.cz.

Foto: Petr Brodecký

You may also like...