V Pasáži českého designu se otevírá projekt ARTVARIUM

ARTVARIUM v Pasáži českého designu je unikátní umělecký projekt kurátorky PhDr. Renáty Mužíkové, Ph.D., která se rozhodla atraktivní formou představovat tvorbu zajímavých výtvarníků a osobností naší kultury. Začalo to dvěma expozicemi, ale zájem byl obrovský, a tak se Pasáž brzy proměnila v příjemný a ojedinělý galerijní prostor. V čase lockdownu ARTVARIUM byla v podstatě jediná otevřená, denně dostupná výstava, kterou navštívily řady lidí jako originální možnost, jak vyrazit za kulturou. 

A jede se dál! V současné době v Pasáži v projektu ARTVARIUM vystavuje již patnáct autorů! Mediálně se tento projekt stal – díky skvělému výběru umělců a perfektní spolupráci s nimi – též velmi úspěšným. Krásný prostor, architektonický skvost v centru Prahy, snadná dostupnost, genius loci, pestrost výtvarné tvorby, skvělé kurátorské zastoupení a také – akčnost. V současné době už nejde o “suplování výstav”, ale nový směr prezentace. Expozice jednotlivých autorů se pravidelně obměňují, návštěvníci se zde mohou s autory osobně setkat a umělci často vymýšlejí zajímavé doprovodné programy v rámci svých instalací. Vždy se snažíme vybrat ty nejatraktivnější “kousky”, novinky či evergreeny od daného autora, představovat stále nové tváře (a jejich tvorbu).

Pasáž českého designu se díky úspěchu projektu ARTVARIUM proměnila v oblíbený kulturní prostor, kde je aktuálně možné denně navštívit expozice těchto autorů: Jan Homola Art322 (zpěvák a kytarista kapely Wohnout), Michael Třeštík, Martin Němec (kapela Precedens), Klára Sedlo, Andrzej Cieślar, Kristina Málková, Karolína Šrámková, Anežka Rejtzová, Karolína Koblen, Predrag Djaković, Karolina Koblen, Klub konkretistů KK3, Jan Dinga, ale také samotné kurátorky projektu, která zde vystavuje pod uměleckým jménem Ren Art332 (kurátorem její expozice je Jan Homola). K vidění je i velká instalace obrazů akademického malíře Romana Franty a motocyklů Indian Praha, kterou Renáta Mužíková v Pasáži zaštiťuje též – výstava nese název CHCI BÝT INDIAN.

Součástí Pasáže je neodmyslitelně i moderní kavárna Art-n-Coffee, kde vás brzy čekají výstavy některých autorů, prezentujících se právě v ARTVARIU, a kde je možné se po prohlídce výstavy občerstvit a posedět“, říká zakladatelka projektu Pasáž českého designu PhDr. Hana HOMOLKOVÁ.

Pasáž českého designu je volně veřejně přístupná každý den od 6 do 21h. 

Více informací na Pasáž českého designu

You may also like...