Vinotéka Bočva- makedonská vína v Praze

Nejlepší způsob, jak představit makedonská vína a e-shop s prodejnou, bude začít jejich majitelkou. Pojďme na to.

Jsem Češka narozená v Makedonii, kde jsem vyrůstala do svých 18 let. Pak jsem se rozhodla, že chci poznat víc Českou republiku, kde mám i babičku. Přijela jsem tedy do Prahy, 5 let zde studovala a poznávala krásy země, která je i mou součástí. Po ukončení vysokoškolského vzdělání mne to táhlo zpět do Makedonie, kde jsem nakonec zůstala 4 roky. V Makedonii mě to ale po celou dobu lákalo zpět do Prahy. Než jezdit sem a tam, rozhodla jsem se, že musím vymyslet, jak spojit lásku k oběma zemím, tak, abych byla spokojená. Napadlo mne podnikat s něčím, co mne bude stále spojovat s Českou republikou i s Makedonií. Miluji vína, Makedonii, Českou republiku a vždy mne velmi bavilo v Praze prezentovat krásy a specifika Makedonie. Je to úžasná, slunečná země plná krásné přírody a zajímavých pochutin. A tak, když jsem získala pár kontaktů od skvělých makedonských vinařů, rozhodla jsem se dovážet vína z Makedonie do České republiky.

Makedonie má bohatou a dlouhou historii ve výrobě vín, která vynikají svou kvalitou a specifickou chutí. Obzvlášť odrůdy pocházející z Balkánu jako Vranac, Žilavka a Temjanika jsou velmi zajímavé a netradiční. Zajímalo mne, jestli si v Čechách toto specifické a úchvatné víno zamilují stejně, jako jsem si ho zamilovala já.

Jako přímý dovozce od vinařů momentálně spolupracuji se třemi vinařstvími. TIKVEŠ, první a nejstarší vinařství z roku 1885, Bovin, první rodinné, soukromé vinařství z roku 1998 a malé rodinné vinařství Filovski. Vína vybírám osobně a velmi pečlivě. Moc mne to baví a je to vždy takový můj rituál. Jsem ráda, že čeští zákazníci jsou velmi otevření, rádi ochutnávají něco „nového“ a kvalitního. Zejména, když vína, která dovážím, oplývají vedle plné chuti i mnoha oceněními. I když to není víno z Itálie nebo z Francie, bylo přijato vřele, a to mne velmi těší.

Snažím se vybírat a nabízet vína, která něco dokázala na mezinárodním trhu a jsou oceněna od světově známých someliérů.

Vína najdete pod logem @vinoplneslunce, protože dovážím vína z centrální části Makedonie. Konkrétně z regionu Tikveš, kde je 280 dní v roce slunečno a kde se prolíná středozemní a kontinentální klima, ideální pro pěstování vinné révy.

Víno plné slunce můžete najít v kamenné prodejně Bočva na Praze 13, ul. Zázvorkova 23/1, nebo na www.bocva.cz.

Sledovat nás můžete na fb: @vinoplneslunce, nebo na

insta: vino_plne_slunce.

Těším se na Vaši návštěvu a ráda pro vás připravím ochutnávku vín.

Katja Deskovská

 

Úžasná vína z Makedonie

You may also like...