Virtuální galerie E-MOC-E umožňuje umělcům vystavovat díla online

Malíři, fotografové, hudebníci, básníci a nově také tanečníci budou moci prezentovat svou tvorbu veřejnosti díky nadaci E-MOC-E. Ta spouští svůj již 15. ročník a vyzvala umělce, aby využili bezpečné možnosti prezentace svého umění ve virtuální galerii www.e-moc-e.cz.  

Veřejnost si bude opět moci prohlédnout umělecká díla a zároveň interaktivně bodovat jednotlivé příspěvky. Novinkou je letos kategorie tanec – tanečníci se mohou prezentovat formou krátkých vidí s ukázkou svého umění. Do loňského, 14. ročníku poslalo práce rekordních 55 umělců.

Projekt, který podporuje umělce v jejich tvorbě, prezentuje jejich dílo a spojuje osobnosti české kultury se začínajícímu i zkušenými autory, vstupuje do již do 15. ročníku. V roce 2006 vznikl jako nezisková organizace, která si klade za cíl prezentovat umělce a jejich dílo. Spolu se zakladatelem projektu, Milanem M. Deutschem, stály u zrodu také kmotry – Kateřina Pospíšilová (vicemiss ČR a modelka) a herečka Chantal Pouillain.

Umělci se vždy od května představují veřejnosti na internetové galerii, kde jejich dílo boduje veřejnost. Vítězové v kategorii fotografie a malba, které vybírá odborná porota, složená z dvaceti osobností české kultury a galeristů, vystavují v kamenných galeriích. Básníci a muzikanti se prezentují na koncertech a komponovaných večerech hudby a poezie. Letos mohou umělci opět nabídnout své dílo k prodeji v internetové galerii e-moc-e.cz.

Zuzana Freyja 2020

Za čtrnáct let prošlo projektem již přes 550 umělců, kteří se představili veřejnosti na internetové galerii. Nejlepší z nich vybrala porota a mohli se vždy v září a říjnu každého roku prezentovat v rámci 50 výstav, koncertů a komponovaných večerů. Mezi jinými např. v městském divadle v Jablonci n. N., ve Vršovickém divadle MANA, v pražské Černé labuti či v populárním hudebním klubu Mandragora, v galeriích Prostě Kafe a ALTERNATIF Mezibranská. Hlavním výstavním prostorem je již od samého začátku galerie Jindřišská věž v centru Prahy, která je zároveň jedním z partnerů projektu.

“Projekt E-MOC-E jsem založil před 15 lety s cílem motivovat umělce v jejich tvorbě a usnadnit jim prezentaci jejich díla. Mám velkou radost, že se komunita umělců i galerií a výstavních míst každým rokem rozšiřuje, že se umělci setkávají, navazují kontakty a vzájemně se mohou inspirovat,“ uvedl zakladatel projektu Milan Matyáš Deutsch, který má sám za sebou řadu úspěšných výstav fotografií a obrazů po celé České republice, vydal tři hudební CD a je autorem dvou divadelních her.

Projekt má mimo jiné za cíl propojovat profesionální umělce a galeristy s vystavujícími umělci. Formou účasti ve dvacetičlenné porotě se zapojila řada osobností české kulturní scény – např. Ester Kočičková, Lukáš Hejlík, Tereza Pokorná Herz, Václav Tobrman, Marta Marinová, Štěpánka Duchková, Elena Sonenshine, Jan Kunovský, Vlasta Rydlová, Erika Merjavá, Šárka Hejnová, Danuše Siering, Monika Pavlíčková, Kateřina Pospíšilová, Milan M. Deutsch, Vojtěch Morava, Lenka Valtová, Robert Mitala, Milan Junek a několikanásobná vítězka projektu v kategorii malba Eliška Peroutková. Profily vybraných porotců naleznete na www.e-moc-e.cz/porota.

You may also like...