Vizážistka hvězd Alena Klenot prozradila tajemství věčného mládí

Alena Klenot pracovala pro celebrity, jako je Celine Dion, Shania Twain, Alanis Morissette, Lady Gaga nebo Janet Jackson, byla na osmi olympijských hrách, kde spolupracovala s Marií Shriver (manželka Arnolda Schwarzeneggera, pozn. red.) i komentátory věhlasných televizních stanic… Nyní jsme úspěšnou vizážistku a stylistku s českými kořeny zastihli na pražské Oční klinice NeoVize, kde u špičkového očního chirurga Lubomíra Továrka podstoupila laserovou operaci, díky níž se zbavila brýlí, které jí komplikovaly život.

Alena Klenot a Celine Dion

„Zrak je velice důležitý, hlavně v mém oboru, kdy musím přesně vidět detaily. I když se sama líčím, musela jsem mít zvětšovací zrcátko, abych vše podrobně viděla. Jen jsem se trošku bála, že až se uvidím opravdu ostře, zhrozím se při pohledu do zrcadla, ale to se naštěstí nestalo,“ směje se autorka Anti-aging diáře a bestselleru Jsem příliš mladá, abych zestárla. „Když si brýle člověk nasadí, je to vnímáno jako známka určitého věku. A pokud si je někdo chce vzít jako módní doplněk, aby v nich vypadal zajímavěji, klidně si je může nasadit jen s obyčejnými skly. Ale je pohodlné, když je nepotřebuje ze zdravotních důvodů,“ myslí si Alena Klenot, která už 35 let žije v Kanadě, ale v současné době pobývá v Londýně, kde se její manžel podílí na výstavbě továrny na baterie.

Čas trávený v Evropě proto využila, aby se zbavila dioptrií. „Mám několik kamarádů, kteří zákrok absolvovali, a všichni říkali, že je to fajn, když se člověk nemusí koukat pořád přes skla brýlí… Navíc myslím, že české zdravotnictví je vynikající. Jsou tu kvalifikovaní odborníci i nejnovější technika,“ vysvětluje, proč absolvovala zákrok v České republice. Brýlí se zbavila díky operaci šedého zákalu pomocí laseru LenSx. Zakalená přirozená čočka byla při zákroku vyjmuta a nahrazena umělou, takzvanou trifokální čočkou, která umožňuje ostré vidění na blízko, střední vzdálenost i na dálku – díky tomu Alena Klenot už nebude závislá na nošení brýlí.

Během své úspěšné kariéry procestovala Alena Klenot Orient, Jižní Ameriku, USA, Kanadu i Evropu a celý svůj život se zabývala procesem stárnutí a jeho oddálením. „Zdá se mi, že nejlépe umí lidé stárnout v asijských zemích. Starají se totiž nejen o tělo, ale i o duši. Například je tam důležitá meditace, což dorazilo do Evropy a Ameriky až mnohem později. Američanky se o sebe zase více starají. Ale i Češky o sebe velice dbají, sportují, jsou aktivní… Patříme mezi země, jež je známá tím, že máme hezké a chytré ženy, což je perfektní!“ říká vizážistka o českých ženách. A jak podle ní vypadá „elixír věčného mládí“? „Nejde jen o to namazat se krémem nebo si nechat píchnout botox a člověk bude vypadat lépe. Je to spojené s tím, co děláte, s životním stylem,“ vysvětluje usměvavá dáma, které by jen málokdo tipnul, že překročila šedesátku.

Podle ní je nejdůležitější přístup k životu: být optimistický, nedat se ničím odradit a zklamat, snažit se stále učit novým věcem. Ačkoliv se věk nedá úplně zastavit, lze jej oddálit a stárnutí zpomalit – zdravou stravu, cvičením, pobytem venku v každém počasí, meditací či snižováním stresu, který zvláště v dnešní době v sobě mají lidé nahromaděný. „V Kanadě a Americe je nyní velkou módou starat se o zdraví mozku, který je spojen se srdcem i zažívacím ústrojím. Tyto tři oblasti jsou důležité a provázané. Pohyb je proto na prvním místě. Člověk nesmí stagnovat duševně, ani fyzicky,“ tvrdí Alena Klenot, která sama každý den ujde minimálně 7–8 tisíc kroků, ať je zima nebo prší.

You may also like...