Volkswagen Užitkové vozy na veletrhu v Hannoveru

Volkswagen Užitkové vozy se na veletrhu IAA Transportation (19. až 25. září) v Hannoveru prezentuje svou aktuální produktovou ofenzivou. Výstavní premiéru oslavil nový ID. Buzz Cargo, na celém světě s napětím očekávaný lehký užitkový vůz s elektrickým pohonem. Již nyní je ID. Buzz považován za novou ikonu elektromobility.

Jako další přijíždí na start Multivan s výbavovým paketem Edition – Multivan ve sportovním stylu, který může díky plug-in hybridnímu pohonu, dodávanému na přání, jezdit po městě na elektřinu. Na IAA je navíc poprvé vystaven paket „Good Night“ proměňující model Multivan v lehkou verzi kempovacího vozu. Světovou výstavní premiéru oslaví také nový Amarok s moderní technikou a charismatickým designem. Hospodárným pohonem na zemní plyn je vybaven vystavený Caddy Maxi s paketem Dark Label. Prezentovaný průřez produktovou řadou završují obytné vozy California a bezpočet nástaveb a přestaveb pro specializovaný firemní provoz.

Premiéra ID. Buzz Cargo

Nový ID. Buzz jako všestranný model s elektrickým pohonem je jednou z nejdůležitějších novinek letošního roku. Na IAA Transportation 2022 má výstavní premiéru verze Cargo 1. Stejně jako tato lehká užitková verze je prezentován také pětimístný ID. Buzz Pro 2. Volkswagen Užitkové vozy přenáší s modely ID. Buzz věčně mladý koncept vozů VW Bus do nové éry.

V Evropě byl předprodej zahájen již v květnu, v České republice v červenci. Volkswagen Užitkové vozy obdržel více než 12 500 objednávek. První vozy budou majitelům předány začátkem roku 2023. Interiér nabídne cestujícím zážitky z jízdy jako u klasického modelu Bulli díky vyšší poloze sedadel, loketním opěrkám, krátkému převisu vpředu a strmě vyčnívající přístrojové desce. Poskytuje mimořádně prostorný interiér,  pozoruhodný je především objem zavazadlového prostoru, který je oproti porovnatelnému SUV dvojnásobný. ID. Buzz Pro je zaměřen na rodinu, volný čas i podnikání. A s modelem ID. Buzz Cargo začíná nová éra lehkých užitkových vozů.


Elektromotor obou verzí modelu ID. Buzz poskytuje nejvyšší výkon 150 kW (204 koní). Nízko v sendvičové podlaze je uložena sada akumulátorů o využitelné kapacitě 77 kWh. Podle normy WLTP má ID. Buzz Pro dojezd až 423 kilometrů. Dojezd modelu ID. Buzz Cargo je až 425 km. Sadu akumulátorů lze nabíjet z nabíjecích

přípojek se střídavým proudem o výkonu 11 kW. Na rychlonabíjecích stojanech se stejnosměrným proudem se nabíjecí výkon zvýší až na 170 kW. Díky tomuto výkonu je nabíjení otázkou třiceti minut (z pěti na osmdesát procent). Na kompatibilních rychlonabíjecích stojanech se stejnosměrným proudem lze oba modely nabíjet s využitím služby „Plug & Charge“. Spuštění a vyúčtování nabíjecího procesu proběhne automaticky, bez použití nabíjecí karty nebo další aplikace.

Bohumil Brejžek
Foto: Volkswagen

You may also like...