Vydavatelství Mladá fronta udělilo Výroční ceny za rok 2018

(Praha) Na mezinárodním knižním veletrhu Svět knihy Praha 2019, který proběhl  9. – 12. 5. 2019 na Výstavišti v Praze, jsme se zúčastnili slavnostního předávání Výročních cen vydavatelství Mladá fronta. V měsíci 74. výročí založení vydavatelství Mladá fronta, divize Knihy vydavatelství Mladá fronta ocenilo autory v celkem sedmi kategoriích.

Akce se konala na 25. mezinárodním knižním veletrhu Svět knihy ve čtvrtek 9. května 2019 v Autorském sále levého křídla Průmyslového paláce, Výstaviště Praha-Holešovice.

Vítězové jednotlivých kategorií byli vybráni z více než 200 knih vydaných v roce 2018. Letos byla již poosmé vyhlášena Literární cena Arnošta Lustiga, kterou uděluje vydavatelství Mladá fronta a dědicové Arnošta Lustiga. Cenu předala Eva Lustigová, dcera Arnošta Lustiga. Nejprodávanější zahraniční knihou roku 2018 se stala kniha Elli H. Radingerové: Moudrost vlků. Nejprodávanější českou knihou roku 2018 se stala kniha Daniely Kovářové: Jak chovat muže. Ceny autorům knih předával Ing. Tomáš Černý, ředitel divize Knihy. Pořadem provázel slovem i hudbou Jan Burian.

Foto: Petr Brodecký

Udělené výroční ceny v jednotlivých kategoriích

1. Původní česká próza: Iva Pekárková, Třísky
2. Původní česká naučná literatura: Milan Jenčík, Zdivočelé Sudety
3. Překlad: Lenka Bukovská a Mariana Fisher, Přijde kůň do baru
4. Literatura pro děti a mládež: Petr Stančík (text) a Lucie Dvořáková (ilustrace), Fíla, Žofie a Smaragdová deska
5. Literární cena Arnošta Lustiga: Lenka Slívová, Charlota: Žena T. G. M.
6. Ediční počin: editoři Václav Kadlec a Jiří Pelán, Bohumil Hrabal, Spisy 1 – 7
7. Nejprodávanější zahraniční a česká kniha roku 2018: Elli H. Radingerová, Moudrost vlků a Daniela Kovářová, Jak chovat muže.

Každý z vítězů obdržel originální obraz od Lucie Dvořákové.

v rámci předávání Výročních cen převzala zpěvačka Marta Kubišová výtěžek z prodeje knihy Moudrost starých psů autorky Elli H. Radingerové. Šek na 30 tisíc korun je věnován na podporu útulku v Záhoří u Písku

Redakce a Petr Brodecký

You may also like...