Vydavatelství Mladá fronta vydává knihu Příběhy pozoruhodných dětí

Ve vydavatelství Mladá fronta vychází knižní novinka s názvem Příběhy pozoruhodných dětí, jejíž autorkou je Amanda Liová. Inspirující kniha vypráví příběhy o 29 úžasných dětech. Přeložila Daniela Krolupperová.

Texty pojednávají o dětech, které zvítězily, něco překonaly, vytrvaly. Dětech, které by zahanbily většinu dospělých. Kniha, která dodá odvahu nejistým, sílu odhodlaným a inspiraci nerozhodnutým! Určeno pro čtenáře od 9 do 99 let.

Nevšední a nesmírně inspirativní kniha o nezlomné odvaze a síle lidské vůle líčí skutečné příběhy dětí a mladých lidí, kteří dosáhli na samé hranice lidských možností. Zvládli přežít v jihoamerické džungli či v australské pustině, čelit útoku aligátora nebo žraloka, přečkat lavinový zával, ustát vlastní nejistotu a strach. Dokázali zvítězit nad nepřízní osudu, nad krutostí okolí, nad šikanou i nad sebou samými.

Věděli jste, že Louis Braille vymyslel písmo, které používají nevidomí a slabozrací na celém světě, ve svých patnácti letech? Tušili jste, že fenomenální brazilský fotbalista Pelé, se v devíti letech pevně rozhodl, že za Brazílii vyhraje světový pohár ve fotbale? Věřili byste, že i z ugandského slumu se dá prorazit do světa?

You may also like...